# #

Uudised

Eesti toidu kuu 2018: pühapäeval kuulutatakse välja parim mahetootja ja -toode

13.09.18
Pühapäeval, 16. septembril Eesti Vabaõhumuuseumis toimuval leivapäeval selguvad konkursside „Parim mahetootja 2018“ ja „Parim mahetoode 2018“ võitjad. Leivapäeva külastajad saavad valida ka oma lemmikmahetoote.

Eestlased arendasid välja targa lauda

07.09.18
Lõuna-Eestis asuv Koivakonnu mahefarm arendas koos Tartu Ülikooli teadlastega välja uuendusliku loomalauda, mida iseloomustab energiatõhusus, läbimõeldud soojusregulatsioon ja passiivenergia maksimaalne ärakasutamine.

Põlvamaa mahetalu püüab jääda vee peale

29.08.18
Linnaelu kus see ja teine jätnud ning maale elama kolinud Põlvamaa Sepa talu perenaine ei käi vahel pool aastat poes. Sest töid-tegemisi ja loomade-lindudega tegelemist on niivõrd palju.

ERAND MAHEPÕLLUMAJANDUSES MITTEMAHEPÕLLUMAJANDUSLIKU ROHUSÖÖDA KASUTAMISEL

27.08.18
Selle aasta ilmastikutingimused on loonud olukorra, kus põllumajanduses sh mahepõllumajanduses kasutuses olevate rohumaade saagikus on väga madal. Sellises olukorras saab Põllumajandusamet, tulenevalt Komisjoni määruse (EÜ) nr 889/2008 artikkel 47 punktist c, anda üksiktootjale nõusoleku kasutada mittemahepõllumajanduslikku sööta piiratud ajavahemikus ja konkreetses piirkonnas.

Mahemunade populaarsus ajendab tootjaid laienema

17.08.18
Mahemunade tarbimise kasv julgustab Äntu Mõisa tootmise mahtu suurendama, et üha kasvavat nõudlust rahuldada.

Maaelu arengukavasse lisati riskijuhtimise toetusmeede

16.08.18
Täna, 16. augustil kiitis Vabariigi Valitsus heaks Eesti maaelu arengukava 2014–2020 kolmanda muudatuse, millega muu hulgas lisati arengukavva uus riskijuhtimise toetusmeede. Samuti suurendatakse mahepõllumajanduse toetuse eelarvet, põllumajandusliku tootmise potentsiaali taastamise toetuse eelarvet ning suunatakse lisaraha arengukava rahastamisvahendisse.

Põllumajanduskoda selgitab uuringuga välja põuakahjude ulatuse

16.08.18
Tänavune kevad ja suvi on olnud erakordselt soojad ja kuivad. Põud on vähem või rohkem kimbutanud kogu Eestit. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldab kuni 24. augustini Eesti taime- ja loomakasvatajate küsitluse, et anda põuakahjudele täpsem hinnang.

Koolitused mahetootjatele

13.08.18
Käesoleval aastal korraldavad Eesti Maaülikool, Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus, Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskus ja Eesti Maaülikooli Mahekeskus veel mitmeid mahetaime- ja loomakasvatuse teemalisi infopäevi mahetootjatele. Kõik infopäevad lähevad arvesse mahetootmise toetuse kohustusliku koolitusena

Maheviljeluse huvilised kohtusid ETKI esitluspäeval

12.08.18
6. ja 12. juulil toimusid Eesti Taimekasvatuse Instituudi (ETKI) Jõgeva osakonnas teraviljasortide ja agrotehnika esitluspäevad maheviljeluse huvilistele.

Keemiafirma peab maksma vähihaigele 250 miljonit eurot

11.08.18
California kohus otsustas eile, et rahvusvahelisel agrokeemiaettevõttel Monsanto tuleb maksta üle 250 miljoni euro suuruse kahjutasu vähki haigestunud mehele, sest ei hoiatanud umbrohutõrjevahendi Roundup vähki tekitava toime eest.

Sakslane ehitas vanast sigalast kanala ja pääses esimesena Eestist mahemunadega Rimi lettidele

10.08.18
Nelja aasta eest Võnnu mahetalus kanakasvatusega alustanud von Mollerid lõid käed Rimiga.

Tahad võimaldada oma beebile parimat toitu? Uued vitamiinidest pungil beebipüreed aitavad selle eest hoolt kanda!

07.08.18
2018. aasta veebruaris alustasid kaks toimekat naist — põline saarlane Kaia Sink ning praeguseks juba kaheksa aastat saarlane Annika Vestel — saaremaise lastetoidu brändiga BabyCool. Nüüd räägivadki naised lähemalt, kuidas kõik alguse sai ning milles seisneb nende toodete erilisus.

Välisturu nõudlus Eesti puhtast loodusest korjatud taimede järele on lõputu

05.08.18
Konkursil "Aasta põllumees" osaleb ka MK Loodusravi OÜ, kes tegeleb maheravimtaimede kasvatamisega.

Lambasõnnik tõstab mahetatra saagikust

05.08.18
Eesti ühes suuremas tatart kasvatavas Tõrvaaugu mahetalus on ilus aeg, sest põllud õitsevad. Augusti keskpaigast tuleb hakata aga usinalt saaki koristama.

Tartu Ülikooli teadlased aitasid avastada mullas käiva globaalse sõja

04.08.18
Mullas käib sõda, näitab esimene üleilmne mullagenoomika uuring. Seente ja bakterite vahelisest madistamisest ning selle tundma õppimisest võib tulu tõusta nii põllumeestele kui ka ravimitööstusele.