# #

Uudised

Lambatalust, mis tekkis õnnetu juhuse tõttu

03.06.18
Mustla küla Tuuliku talu Merike ja Riho Liiva mahelambad täitsid kõhtu mereäärsetel karjamaadel, mis olid raamitud ilusate kiviaedadega. Karvakerad olid viinud rohu lausa muruseisu. Sellisel kiviaiaga ümbritsetud väikesel maatükil nosiv tallerohke lambakari oli igatahes maaliline vaatepilt. Selliseid looduslikke aedikuid oli seal mitu.

Mahestipendium 2018

01.06.18
Eesti Maaülikooli Mahekeskus kuulutab välja 2018. aasta stipendiumikonkursi mahepõllumajandust käsitlevate uurimustööde premeerimiseks.

Vastu võeti uus mahepõllumajanduse määrus

28.05.18
22. mail võttis Euroopa Nõukogu vastu uue mahepõllumajanduse määruse, mis jõustub 1. jaanuaril 2021. Määruse ülevaatamise ja muutmise 2011. aastal alanud protsess on sellega lõpusirgel. Lisanduvad veel mõned täiendavad delegeeritud ja rakendusaktid.

Euroopa suurim mahetootja kasutab moodsaimaid seadmeid

25.05.18
Kui üldiselt arvatakse, et mahetootmine on väikeste ettevõtete ja talude pärusmaa, siis Leedus asuv Auga Group tõestab vastupidist. Ettevõtte näitab, et kemikaalideta mahetootmist saab viljeleda ka suurtootmise vormis. Ettevõtte toodangut müüakse üle maailma, sealhulgas Eestis.

Tartumaa mees kasvatab põllul sparglit

25.05.18
Kui Erto talu peremees Margo Mansberg oli väike, kasvatas tema vanaema ruutmeetrisel peenralapil asparaagust. Margo ei osanud arvatagi, et seda taime võib süüa ja et ta ise seda kunagi kasvatama hakkab.

Eksportöör: maherukki hind on Eestis viimase paari aastaga sisuliselt kahekordistunud, aga otsime seda ikka tikutulega taga

21.05.18
Riik peab aktiivselt hakkama looma Eestile rahvusvaheliselt mahemaa kuvandit. See võtab kindlasti aastaid aega ning selle tööga oleks tulnud alustada juba eile.

Valitsus kinnitas mahemajanduse tervikprogrammi pindalalise eesmärgi

17.05.18
​15. mail kinnitas valitsuse majandusarengu komisjon mahemajanduse tervikprogrammi pindalalise eesmärgi, mis näeb ette, et aastaks 2021 saab Eestis vähemalt 51 protsendil maismaast kasvatada või korjata mahetoodangut.

Saaremaa Piimatööstus tõi turule ökopiima

13.05.18
AS Saaremaa Piimatööstus alustas kolmapäeval tavalisest suurema rasvasisaldusega ökopiima tootmist, mis täna jõuab üle Eesti hästivarustatud poodidesse.

Mahetootmine ja väetised – kas ikka vastandid?

10.05.18
Ka mahepõldudel näeb üha sagedamini väetisekülvikuid ja pritse. See aga ei tähenda sugugi pettust, vaid näitab mahefarmeri uuendusmeelsust.

Üle poole taanlastest ostab mahetoitu iga nädal

10.05.18
Taanis on mahetoidu müük saavutanud rekordilise taseme. Organic Denmarki värsketel andmetel ostab üle poole taanlastest (51,4%) mahetoitu iga nädal. Kunagi varem pole sedavõrd paljud taanlased regulaarselt mahetoitu ostnud.

Ministeerium leidis alakasutatud toetustest uue maheraha

09.05.18
Maaeluministeerium on leidnud võimaluse mahepõllumajandust toetada lisaks ligi 10 miljoni euroga, teatas ministeerium.

Eesti toidumessi „Sööma“ mahetelk üllatab suure mahetoiduvalikuga

05.05.18
Tallinna Lauluväljakul algas Eesti toidumess „Sööma“, kus mahetoidutootjad on ühise väljapanekuga mahetoidu telgis. Tänavu on mahetoidu telgis esindatud üle 10 mahetalu või -tootja. Mahetoidu telgist saab infot ja teadmisi mahetoidu kohta ning leiab ka retseptiraamatuid. Eesti toidumess kestab 4.-5. maini kell 11-20.

Kuidas olla edukas maheturul?

03.05.18
Homme, 4. mail Tallinnas toimuv mahekonverents „Tegija kogemus – kuidas olla edukas maheturul“ keskendub mahetooraine väärindamisele ning kohaliku mahetoidu valiku- ja turustamisvõimaluste laiendamisele.

Ökoleib kogub populaarsust

29.04.18
​Ökopagarikoda Pagar Võtaks kasutab niipalju kui võimalik kodumaist toorainet. Meie kliimas siiski kogu vajalik tooraine ei kasva ning mõnikord seab piirangud ka hind.