# #

Uudised

Avatud talude päeval osaleb üle 50 mahetootja ja -töötleja

18.07.18
Kõige rohkem on osalejaid on Saaremaalt, Lääne-Virumaalt ja Pärnumaalt. Mahetalud on 22. juulil avatud kell 10.00–17.00

Eesti Läänemere-sõbralik talunik on Viljar Veidenberg Pajumäe talust

12.07.18
Selle aasta Läänemere-sõbraliku taluniku konkursi võitis Eestis Pajumäe talu peremees Viljar Veidenberg Viljandimaalt. Konkursi võidu tõi pidevalt keskkonnasäästule mõtlev lähenemine, eeskujulikult läbi mõeldud toitaineringlus ning innovaatiline ressursikasutus vastavatud uues meiereis.

Eestis esineb maailma mõjukamaid mahepõllumajanduse aktiviste dr Vandana Shiva

09.07.18
11. juulil esineb Harjumaal Lilleorus toimuval kestliku arengu konverentsil “Teadlike kogukondade tarkus” maailma mõjukamaid naisi dr Vandana Shiva – teadlane, kes on tuntust kogunud GMO vastase võitluse ning mahepõllunduse, naiste õiguste ja kohalike kogukondade tulise eestkõnelejana.

Uued uudised Mahepõllumajanduse Lehes nr 81

30.06.18
Ilmunud on uus Mahepõllumajanduse Leht, kus kirjutatakse mitmest maheteemalisest konverentsist, mahetoitlustamisest, uutest investeeringutest jpm huvitavat.

Mätiku talus valmis mahetootmise robotlüpsilaut

29.06.18
​Pärnumaal asuvas Mätiku talus valmis Eesti esimene spetsiaalselt mahetootmiseks ehitatud uus robotlüpsilaut 300 loomale, maksumusega 1,5 miljonit eurot. Projekti aitasid rahastada Luminor ja Maaelu Edendamise Sihtasutus. Laut on saanud ka investeeringutoetust PRIA vahendusel.

Keelatud ained maheviljas: üks rikkuja seab kahtluse alla kogu Eesti mahekasvatuse

29.06.18
Mida suurem on mahe- ja tavavilja hinnavahe, seda kõrgemaks kasvab oht, et kokku ostetud mahevilja sekka võib sattuda midagi keelatut – see toob suure rahalise kahju, sest rikutud maheviljapartiid saab müüa kordi odavama tavavilja hinnaga, teisalt võib olla raske süüdlast välja selgitada ja lahendust otsitakse kuid.

Äntu Mõis otsib tegevjuhti

27.06.18
Mahelinnukasvatusega tegelev Äntu Mõis otsib tegevjuhti, kelle põhiülesanneteks on ettevõtte igapäevatöö korraldamine ja juhtimine ning ettevõtte visiooni elluviimine.

Eestlased eelistavad rohumaale külvipinda ja küsivad üha rohkem mahetoetust

25.06.18
Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) andmetel esitati 2018. aasta taotlusperioodil mahetoetuse saamiseks 1817 taotlust 187 853 hektarile põllumajandusmaale, teatas Maaeluministeerium.

Läänemere-sõbraliku põllumehe konkursil osales rekordhulk mahetootjaid

22.06.18
Põllumehi on kujutatud aiva kui looduse, inimeste, vee ja mulla vaenlasi, hoolimatea sellest, et enamik neist tegutseb kooskõlas loodusega. Et ka tublid tähelepanu saaksid, valivad Läänemere ümber majandavad riigid juba kümmekond aastat Läänemere-sõbralikemat farmi.

Scandagra suurendab laenuga kohalike mahetootjate konkurentsivõimet

21.06.18
Baltikumis tegutsev põllumajandusettevõte Scandagra Group AB allkirjastas Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangaga (EBRD) laenulepingu, millega saadakse 30 miljonit eurot rohelise põllumajanduse ja mahetootmise arendamiseks Eestis, Lätis ja Leedus.

Lüpsilambad – mis imeloomad need on?

20.06.18
Raplamaal Ohekatkus kasvatavad noortalunikud sadakonda piimalammast, kes on Eestis alles uudislooma staatuses.

Setomaa hakkab ehitama mahetulevikku

12.06.18
18. juunil algusega kell 13 toimub Värska kultuurikeskuses visioonikonverents “Mahe Setomaa”, mille eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust mahepõllumajanduse mõjudest ja võimalustest.

Algasid 2018. aasta parima mahetootja ja -toote konkursid

05.06.18
Täna, 5. juunil kuulutati välja 2018. aasta parima mahetootja ja -toote konkursid. Konkursile „Parim mahetootja 2018“ oodatakse kandidaate kuni 1. juulini ja konkursile „Parim mahetoode 2018“ kuni 10. augustini.

Paremad sisendid mahepõllumajandusse – uus rahvusvaheline teadusprojekt

04.06.18
Mahetootjad järgivad kõrgeid standardeid kvaliteetse toidu valmistamisel, kaitstes samal ajal keskkonda. Mahepõllumajandus peab siiski oma ambitsioonikate eesmärkide saavutamiseks pidevalt taset tõstma. RELACS soodustab kulutõhusate ja keskkonnasõbralike tööriistade ja tehnoloogiate väljatöötamist ja rakendamist.

Lambatalust, mis tekkis õnnetu juhuse tõttu

03.06.18
Mustla küla Tuuliku talu Merike ja Riho Liiva mahelambad täitsid kõhtu mereäärsetel karjamaadel, mis olid raamitud ilusate kiviaedadega. Karvakerad olid viinud rohu lausa muruseisu. Sellisel kiviaiaga ümbritsetud väikesel maatükil nosiv tallerohke lambakari oli igatahes maaliline vaatepilt. Selliseid looduslikke aedikuid oli seal mitu.