# #

Uudised

Uuring: põllumaade aluses põhjavees ületavad taimemürgid lubatu piiri

23.04.18
​Värskest keskkonnaministeeriumi tellitud uuringust selgub, et Eestis ületab intensiivse põllumajandustegevusega aladel taimekaitsevahendite sisaldus pinna- ja põhjavees sageli piirnorme.

Kutse mahekonverentsile „Tegija kogemus – kuidas olla edukas maheturul

10.04.18
Olete oodatud mahekonverentsile „Tegija kogemus – kuidas olla edukas maheturul“, mis toimub 4. mail Tallinnas, Eesti Toidumess - Sööma! ajal. Oma kogemusi mahetoidu müümisel ja kasutamisel jagavad tootjad, töötlejad, toitlustajad ja turustajad. Väliseesineja Helga Willer Šveitsi mahepõllumajanduse uurimisinstituudist FiBL annab ülevaate mahepõllumajanduse ja maheturu olukorrast Euroopas.

Külmpressitud HeyDay mahemahl jõuab välisturule

02.04.18
Eestis toodetud HeyDay Organicu OÜ mahemahlad koguvad hea maitse ja ainulaadse valmimisprotsessi tõttu populaarsust juba Soome, Rootsi ja Prantsusmaa ökokettides.

Uued uudised Mahepõllumajanduse Lehes

31.03.18
Uues Mahepõllumajanduse Lehes nr 80 kirjutatakse järgmistel teemadel: Eesti põllumajandusmaast on juba viiendik mahe; mida toob kaasa uus mahemäärus jpm.

Mahepõllumajanduse Koostöökogu kirjas maaeluministrile: toetuste vähendamine peatab Eesti mahetootmise arengu

29.03.18
Mahepõllumajanduse Koostöökogu saatis selle nädala alguses maaeluministrile kirja, mis on reaktsioon hiljutisele otsusele vähendada mahetoetusi seoses MAK (Eesti Maaelu Arengukava) 2014–2020 mahetoetuste eelarve puudujäägiga.

Mikrovõrsed tulevad Otse Aiast

22.03.18
2014. aastal kolis ökokogukond Väike Jalajälg Märjamaa lähedal asuvasse Mõisamaa külla, et rajada samanimelisse mõisakompleksi ökoloogilise eluviisi keskus. Siin elavad inimesed korraldavad koolitusi, kus jagatakse teadmisi, kuidas kogukonnas paremini elada ja isiksusena areneda.

EPKK: Eestil on head eeldused mahetoodete edukaks ekspordiks

16.03.18
16. märtsil toimub Türi Kultuurikeskuses Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja konverents Maheturg 2018, millel otsitakse võimalusi, kuidas kasutada ära Eesti hea mahepõllumajanduse potentsiaal ning suurendada mahetoorainest valmistoodete valmistamist ja eksporti. Konverentsil saavad sõna tunnustatud maheettevõtjad, kes on suutnud edukalt arendada nii mahetoodete tootmist kui ka müüki välisturgudele.

Mahetootmise suurenemine piirab sektori toimetulekut

15.03.18
„Kui loed poliitikute juttu, siis pisar tuleb lausa silma, kuidas nad meie peale mõtlevad, aga tegudes seda küll iga kord ei näe. Ministeerium peaks andma põllumeestele selge signaali, mida tahab. Kas nad tahavad, et mahesektor jätkaks kasvu või on lagi käes ja paneme piiri ette?”

Väike röstikoda pakub ökokohvi

15.03.18
Tartus Karlova kahekorruselise puumaja esimese korruse kohviku röstimismasinas pruunistuvad ökoloogiliselt puhtad kohvioad.

Mahepõllumajanduse Koostöökogu: mahetoetuste vähendamine seab kahtluse alla Eesti mahesektori arengu

13.03.18
Veebruari alguses teatas Maaeluministeerium, et MAK 2014-2020 mahetoetuse eelarve puudujäägi tõttu vähendatakse märgatavalt mahepõllumajandustoetuseid. Mahepõllumajanduse Koostöökogu kohtus maaeluministriga, et arutada võimalusi olukorra parandamiseks. Koostöökogu on seisukohal, et toetuste vähendamine seab küsimärgi alla Eesti mahesektori arengu, sest selle tulemusel võib hakata tasapisi vähenema nii mahepind kui -toodang.

Kutse konverentsile „Maheturg 2018: tooraine tootjast mahetoodete edukaks eksportijaks”

09.03.18
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ootab kõiki mahetootjaid ja mahetootmise huvilisi osalema konverentsil „Maheturg 2018: tooraine tootjast mahetoodete edukaks eksportijaks”, mis toimub reedel, 16. märtsil Türi Kultuurikeskuses.

Eesti viljast mahenapsid noppisid Berliinist hulgaliselt medaleid

09.03.18
Erinevate käsitööviinade valmistamisele spetsialiseerunud Moe Peenviinavabrik tuli Euroopa juhtivalt Craft Spirit festivalilt Destille Berlin tagasi kuue medaliga, sealjuures kaks Eesti mahedast toorainest valmistatud jooki said kuldse medali.

MAAELUVÕRGUSTIK: Talusid oodatakse registreeruma neljandale üle-eestilisele avatud talude päevale

07.03.18
Neljas üle-eestiline avatud talude päev toimub päikeselisel juulikuisel pühapäeval, täpsemalt 22. juulil 2018. a. Alates 6. märtsist on taludel/põllumajandusettevõtel võimalus oma osalemise soovist teada anda.

Eelmisel aastal alustatud maheklastri tegevused jätkuvad

05.03.18
Eelmisel aastal käivitus MTÜ Maheklaster 4-aastane projekt ”Innovatsioon mahetaimekasvatuses”. Eesmärk on suurendada Eesti mahetaimekasvatuse konkurentsivõimet ning majanduslikku ja keskkonnaalast jätkusuutlikkust.