# #

Uudised

Eelmisel aastal alustatud maheklastri tegevused jätkuvad

05.03.18
Eelmisel aastal käivitus MTÜ Maheklaster 4-aastane projekt ”Innovatsioon mahetaimekasvatuses”. Eesmärk on suurendada Eesti mahetaimekasvatuse konkurentsivõimet ning majanduslikku ja keskkonnaalast jätkusuutlikkust.

Teave mahepõllumajandusliku tootmisega alustavatele tootjatele 2018

05.03.18
Ettevõtte tunnustamise taotlusi saab esitada ajavahemikul 10. märtsist 10. aprillini.

Muudatus EL mahemääruse tõlgendamisel seoses mahepõllumajanduses väetisena kasutatavate meresoola sisaldavate toodetega

05.03.18
Alates 2018. aastast ei ole mahepõllumajanduses lubatud väetisena kasutada meresoola sisaldavaid tooteid. Erandina lubab Põllumajandusamet ära kasutada eelmistest aastatest pärit laojäägid 2018-nda aasta jooksul.

Mahetootjaid ootavad muudatused

23.02.18
Eesti euroliidu eesistumise ajal lepiti kokku määruses, mis muu hulgas peaks parandama maheseemne ja -loomade kättesaadavust, muutma kontrolli mahetootjate üle riskipõhiseks ning mahepõllumajanduslikuna saab toota ja märgistada senisest enam tooteid.

Kuus linna kooli ja lasteaeda hakkavad pakkuma mahetoitu

23.02.18
"Lõpptulemusena võiks kõigi linna koolide ja lasteaedade lapsed süüa mürgivaba toitu, milles ei leidu põllumajandusmürkide jääke ning kehavõõraid sünteetilisi aineid," ütles abilinnapea Züleyxa Izmailova.

Ökoskoop. Eesti kui mahemaa?

21.02.18
Ökoskoop ajas juttu Eesti Maaülikooli emeriitprofessori Anne Luigega, keda tunnustati Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

Mahetootjad: toetuse vähendamine ohustab kogu mahesektori arengut

19.02.18
Mahepõllumajanduse Koostöökogu pole rahul sellega, et eelarvesse planeeritud rahast taotletud mahetoetuse väljamakseteks ei jätku. Isegi varasemas suuruses mahetoetus ei kata tegelikku saamata jäänud tulu ja lisakulutusi, mis selle majandamisviisiga kaasnevad.

Värske uuring: maailma maheturg kasvas rohkem kui 80 miljardi euroni

19.02.18
2016. aastal tegeles mahepõllumajandusega 2,7 miljonit tootjat 178 riigis. Üleilmne maheturg oli 2016. aastal kokku 89,7 mld dollarit (üle 80 mld euro). Euroopa mahetoidu jaemüügi mahuks hinnati 33,5 mld eurot, mis on 11,4% rohkem kui aasta varem.

Prantsuse ökofarmid tõusulaines

18.02.18
Prantsusmaal on võetud eesmärgiks kasvatada tulevikus 50% köögivilja ökoloogiliselt. Osa talumehi on sellega juba algust teinud.

Mahetootjad pahandavad: riigi käitumine tekitab mahetootmises pankrotilaine

16.02.18
Viimasel nädalal on mahesektoris tegutsevaid ettevõtjaid üles ärritanud plaan vähendada 14 protsendi võrra mahepõllumajanduses makstavaid toetusi.

Mahetoetuse vähendamise piiramiseks suurendatakse mahetoetuse eelarvet

15.02.18
​Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas esmaspäeval käskkirja muudatuse, millega suurendatakse mahepõllumajanduse toetuse eelarvet kahe miljoni euro võrra. Toetused hakkavad taotlejateni jõudma uue nädala alguses.

Vallo Tenson: mahedana kasvata kaera või nisu

14.02.18
Baltic Agro mahevilja ostu-müügijuht Vallo Tensoni sõnul on mahevilja turg kiirelt kasvamas, hinnad on head kaeral ja nisul. Keeruline on müüa aga tatart ja õlikanepit.

Maaeluministeerium otsib võimalusi mahepõllumajanduse suuremas mahus toetamiseks

09.02.18
Maaeluministeerium on alustanud konsultatsioone põllumajandustootjate esindusorganisatsioonidega, et leida Eesti maaelu arengukava (MAK) keskkonnavahendite raames mahepõllumajanduse toetamiseks täiendavaid vahendeid, mis aitaksid toetusmäärade vähendamist minimeerida.

Anne Luik: tore, et mahepõllundust on märgatud!

06.02.18
Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel annab president Kersti Kaljulaid Valgetähe IV klassi teenetemärgi Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Anne Luigele mahepõllumajanduse edendamise eest.