# #

Uudised

Euroopas hävineb iga päev kolm ruutkilomeetrit mulda

01.10.17
Maailma rahvastiku kasv, suurenev nõudlus toidu järele ja konkurents maa kasutamise pärast paneb mullad aina suurema surve alla. Armastame rääkida loodus-, looma- või puude kaitsest, kuid tavaliselt ei mõtle me sarnaselt mullast. Samas on muld meie planeedi üks olulisemaid loodusvarasid, mille ökoloogilist tähtsust on seni alahinnatud, kirjutab maaeluministeeriumi põllumajanduskeskkonna büroo peaspetsialist Madli Karjatse.

Uued huvitavad uudised Mahepõllumajanduse Lehes

30.09.17
Uues Mahepõllumajanduse Lehes saab lugeda selle aasta parimatest mahetootjatest ja -toodetest, Euroopa mahekongressist jt huvitavatest teemadest.

Herbaatika – väega taimetarkus

25.09.17
Eesti esimene taimetarkuse kool alustab oktoobris 2017 oma viiendat õppeaastat. Herbaatika ja Holistilise Fütoteraapia Kool alustab vastuvõttu kahele õppekavale.

Mahepõllu­majanduse registri pidamise põhimäärus muutub

19.09.17
Vabariigi Valitsus võttis eile vastu otsuse muuta mahepõllumajanduse registri pidamise põhimäärust. Määruse muutmise peamine eesmärk on seda ajakohastada ning viia see vastavusse kehtiva mahepõllumajanduse seadusega.

EESTI TOIDU KUU: Parim mahetoode 2017 on verivorst

17.09.17
Maaeluministeeriumi tellimusel korraldatud konkursside parimad on selgunud. Eesti parim mahetootja 2017 on Lauri-Jaani OÜ Läänemaalt. Parim mahetoode 2017 on SirLoin OÜ valmistatud verivorst. Vabaõhumuuseumi leivapäeva külastajad valisid oma lemmikuks Biomenu OÜ prantsuse šokolaadikoogi.

Eesti toidu kuu: Pühapäeval kuulutatakse välja parim mahetootja ja -toode

14.09.17
Pühapäeval, 17. septembril Eesti Vabaõhumuuseumis toimuval leivapäeval selguvad konkursside „Parim mahetootja 2017“ ja „Parim mahetoode 2017“ võitjad. Leivapäeva külastajad saavad valida ka oma lemmikmahetoote.

Mahemajanduse tervikprogramm põimib Eesti eelised ühtseks tervikuks

12.09.17
Vastutustundlikku tootmist ja tooteid, sh ka mahetootmist ja -toitu hinnatakse Eestis ja Euroopa Liidus aina enam.

Jan Plagge: Mahevisioon 2030 on käegakatsutav eesmärk

07.09.17
Mahepõllumajanduseksperdid arutlesid Tallinnas toimunud mahepõllumajanduse kongressil, kuidas koostööd tehes aidata kaasa mahepõllumajanduse võidukäigule ning jõuda Euroopa mahepõllumajanduse visiooni 2030 elluviimiseni.

Tallinnas algab üle-euroopaline mahevaldkonna tähtsündmus

05.09.17
Kõrgetasemelised esinejad ja ligi 200 mahepõllumajandusega seotud osalejat on kogunenud Tallinnasse, kus Euroopa Hotellis toimub 5.–6. septembrini Mahepõllumajandusliikumiste Rahvusvahelise Föderatsiooni (IFOAM) XI Euroopa mahepõllumajanduse kongress alapealkirjaga „Transforming food & farming – Making it Happen“.

Vaata 11. Euroopa Mahekongressi ülekannet veebis

04.09.17
Kõrgetasemelised esinejad ja ligi 200 mahepõllumajandusega seotud osalejat on kogunenud Tallinnasse, kus Euroopa Hotellis toimub 5.–6. septembrini Mahepõllumajandusliikumiste Rahvusvahelise Föderatsiooni (IFOAM) 11. Euroopa mahepõllumajanduse kongress alapealkirjaga „Transforming food & farming – Making it Happen“.

Euroopa Liidu põllumajanduspoliitikas tuleb teha olulisi muudatusi

04.09.17
Keskkonnaühenduste ja põllumajandustootjate esindajad, talunikud, teadlased, ametnikud ja teised asjaosalised arutasid 1.-2. septembril Tallinnas ja Matsalus toimunud konverentsil Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevikku. Enamus kõnelenutest leidis, et ÜPP vajab põhjalikku muutust.

Tallinnas kuulutati välja Läänemere-sõbraliku taluniku konkurss

01.09.17
Täna, 1.septembril kuulutati Tallinnas toimuval ühise põllumajanduspoliitika tulevikule pühendatud konverentsil välja Läänemere-sõbraliku taluniku konkurss 2018. Konkursile oodatakse kandideerima põllumajandustootjaid, kes on võtnud kasutusele häid ja uuenduslikke praktikaid, mis aitavad võidelda ühe Läänemere suurima probleemiga - liigsete toitainete jõudmisega meie kodumerre.

Allikates ja kaevudes leidub taimemürke

31.08.17
Möödunud kuul hukkusid Lääne-Virumaal üleöö miljonid mesilased. Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Anne Luik ütleb, et taimekaitsemürke kasutatakse Eestis aina enam, aga milline võib olla selle mõju meie tervisele, pole teada.

Tallinnas toimub 11. üleeuroopaline mahepõllumajanduse kongress

30.08.17
5.–6. septembrini toimub Tallinnas Euroopa Hotellis Mahepõllumajandusliikumiste Rahvusvahelise Föderatsiooni (IFOAM) 11. Euroopa mahepõllumajanduse kongress alapealkirjaga „Transforming food & farming – Making it Happen“.

RemedyWay OÜ saab esimese Eesti ettevõttena litsentsi rahvusvahelise gluteenivaba kaubamärgi kasutamiseks

22.08.17
Tänavu 1. septembrist on RemedyWay OÜ-l esimese ettevõttena Eestis ametlikult õigus kasutada oma toodete pakendil üleeuroopalise litsentseerimise süsteemi alusel väljaantavat gluteenivaba kaubamärki, mille tähis on „läbikriipsutatud viljapea“.