# #

Uudised

Toitumisnõustaja: tervisliku menüü märksõnad on hooajaline, kodumaine ning mahe

14.12.16
Kui tahad olla elus, ilus ja terve ning elada kvaliteetset elu, siis on kogu saladus just selles, et toiduvalik oleks hooajaline, kodumaine ning mahe.

Maheteravilja õpiring - innustav ettevõtlikkus, uute lahenduste otsimine ja leidmine

06.12.16
Mahepõllumajanduse pikaajalise teadmussiirde programmi raames oli tootjatel võimalus üksteiselt saada väärt kogemusi teraviljakasvatuse õpiringis.

Mahetootjate Nõu- ja Jõukoda tuleb mahetootjale appi

06.12.16
Mahetootjate abistamiseks on loodud uus organisatsioon Mahetootjate Nõu- ja Jõukoda, mis aitab tootjat

Mahetootmine muutub järjest teadlikumaks

06.12.16
Kui siiani oli levinud teadmine, et mahetootjad ei väeta ega pritsi, siis nüüd on see müüt kummutatud.

Mahetalunik jäi vilja hinnaga rahule

04.12.16
Hiiumaa talunike viljasaak on ammugi salves ja rahakski tehtud, kes kiidab hinda, kes kurdab hinna üle.

Rootsi kuningriigis mahepõllumajandust õppimas

04.12.16
November on hea aeg teha paus argitoimetustest ja võtta ette üks seiklus teisele poole merd. Nii tegigi viieteistliikmeline grupp veisekasvatajaid, eesmärgiga õppida Rootsi mahepõllumajanduse kogemusest.

Inglismaa tunnustatud mahetootja Iain Tolhurst: eestlased, õppige tundma oma mulda

30.11.16
Sel nädalal külastab Eestit Inglismaal 40 aastat maheköögiviljakasvatust viljelenud ja innovaatiliste lahenduste poolest tuntud talunik Iain Tolhurst. Igal aastal kasvatab Tolhust Organic umbes 70 eri kultuuri köögivilju, mille saak on kokku 100 t ringis ja läheb müüki otseturustuskanalite kaudu 40 km raadiuses.

Eksitav kaubamärk

30.11.16
Liivimaa Lihaveisel täitus käesoleval aastal kuues tegutsemisaasta. Koos Eesti toidumaastiku kasvamisega oleme olnud pidevas arengus, tänu millele on meil endal õnnestunud raputada ja purustada mitmeid seni käibel olnud dogmasid. Ajades oma asja oleme me toetunud eelkõige ühele tähtsale talale - jätkusuutlikus.

Konverentsil räägitakse maheaianduse edendamise võimalustest

28.11.16
Teisipäeval, 29. novembril kell 10.30-17.00 toimub Viljandimaal Eesti Maaülikooli Polli Aiandusuuringute Keskuses mahekonverents, kus arutletakse maheaiandussaaduste tootmise, töötlemise ja turustamise edendamise teemadel.

Katrin Noorkõiv - riigiametnikust lihatöösturiks

26.11.16
Katrin Noorkõiv jagab oma töise elu kolme etappi - töö riigisektoris, lihaveisekasvatus Sentafarmis ja MTÜ Liivimaa Lihaveis loomine ning nüüdsest ka Luha Lihatööstus OÜ eestvedamine.

Eesti maheeksport elavdaks riigi majandust ja maaelu

26.11.16
Esimesel detsembril 2016 korraldab Organic Estonia koostöös EASi, Eesti Toiduliidu ning Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojaga toidutöötlejaid, põllumehi ja mahetootjaid ühendava Saksa sihtturu seminari Tallinnas, et tutvustada kasvava Saksa turu ootusi.

Suurbritannia jaemüügikett liigub GMO-vabalt toodetud sealiha müügi poole

21.11.16
Suurbritannia suuruselt kuues jaemüügikett Waitrose teatas, et nende pakutav sealiha on nüüdsest osaliselt toodetud Euroopas kasvatatud GMO-vaba sojaga (Doonau soja). See on Suurbritannias kõige märkimisväärsem muudatus GMOde vastu alates 1999. aastast, mil Suurbritannia supermarketid eemaldasid oma riiulitelt 70% töödeldud toidust, mis sisaldas GMOd.

Loodusvägi kutsub nautima Tallinna jõuluturul kohapeal valmivat glögi

19.11.16
Täna, 18. novembril saab Tallinna Raekoja platsist muinasjutuline jõulumaailm – avatakse traditsiooniline jõuluturg. Jõuluturult kaheksa aastat tagasi tuule tiibadesse saanud Loodusvägi OÜ kutsub nautima erilaadset maheglögi – ainsat soojendavate ürtidega jõulujooki turul, mida valmistatakse hoolikalt valitud mahetoorainest otse külastajate silme all kohapeal.

8 Eesti maheettevõtet osaleb Rootsis Põhjamaade suurimal mahetoidumessil

17.11.16
Rootsis Malmös 16.-17. novembril toimuval kahel messil Nordic Organic Food Fair ja Natural Products Scandinavia osaleb kokku 16 Eesti ettevõtet, nende seas 8 Eesti maheettevõtet. Põhjamaade suurimal loodus- ja mahetoodete messil esitletakse tooteid 375 väljapanekul, nende seas toiduained, tervise-, ilu-, majapidamis-, ökoelustiili- ja eneseabitooted.

Mahemunad lähevad kaubaks sadade kaupa

17.11.16
Mahekanade kasvatajatel võiks kasvõi kohe kanu karjas olla kolm korda rohkem ja ikka jääks munaostjatele väheks, just nii palju on viimasel paaril kuul suurenenud teadlike munasööjate hulk.