# #

Uudised

Kuidas mahekaupa leida?

23.12.15
Tänasel päeval liigub mahekaup mööda Eestit peamiselt kahe tootjate ühistu (Lõuna-Eesti Toiduvõrgustik, TÜ Eesti Mahe) ning loetud hulga üksiktalunike kaudu. Näiteks Lõuna-Eestist liigub Tallinnasse kaks korda nädalas lillaks värvitud kaubabuss mahekaubaga, kandes sõnumit „Lõuna-Eesti Toiduvõrgustik: puhas toit talust taldrikule“.

Kuidas mahetootmine käib?

22.12.15
Sageli küsitakse, kuidas mahetootmine õigupoolest käib? See erineb suuresti tavapärasest mineraalväetistel ja keemilistel taimekaitsevahenditel baseeruvast tootmisviisist.

Hooajaline, kodumaine, mahe

21.12.15
Need on kolm märksõna, mille järgi toituda. Need on märksõnad, mille järgi käia poes. Iga päev. Kui tahad olla elus, ilus ja terve ka viiekümne aasta pärast ning elada kvaliteetset elu, siis on kogu saladus just neis kolmes sõnas. Hooajaline, kodumaine, mahe.

Teistmoodi koolitunnid Saaremaal

17.12.15
Miks mahetoit on tervislik? Kas mahelehmad on õnnelikud? Mitu nisa on lambal? Kui kõrgele hüppab hobune?Kui sa neile ja veel paljudele teistele küsimustele vastata ei oska, oleksid pidanud osalema Saaremaa koolides peetud loengutel, kus õpilastele ja ka õpetajatele need ning veel paljud muud mahepõllumajanduse ja eriti selle loomapidamist puudutavad põhitõed selgeks said.

Valmis inglise keelne käsiraamat mahesigade heaolu parendamiseks

16.12.15
Sigade tervise ja heaolu parendamise käsiraamatu koostamisel kasutati 74 tootja, konsulendi ja teadlase eksperthinnangut ning teaduskirjandust maheseakasvatuse alal.

Eesti lasteaiad väärtustavad järjest enam mahetoitu

16.12.15
Paljud lasteaiad üle Eesti väärtustavad järjest enam mahetoitu. Heaks näiteks on Tartu, kus pooled lasteaedadest kasutavad juba praegu oma toidukordades osaliselt mahetoodangut. Kuigi lasteaedade valmisolek mahetoitu pakkuda on suur, seab piirid mahetoidu kõrgem hind. Siiski on ka sellele lahendused olemas.

Viljaühistu saatis ookeani taha tankeri maheviljaga

15.12.15
Tulundusühistu Wiru Vili tegi tänavu ajalugu, sest esimest korda läks Eestist teisele poole ookeani Ameerikasse viljatanker, mille pardal oli 8000 tonni siin kasvatatud mahevilja.

Aasta konsulent 2015 on Lilia Kulli

13.12.15
Laupäeval kuulutati Ida-Virumaal Purtses välja aasta konsulent 2015 – Lilia Kulli.

Mahepõllumajanduse Koostöökogu vaatab tulevikku

11.12.15
Mahepõllumajandus on dünaamiline sektor, kus ka tänavu on nii põllumeeste kui ka töötlejate arv kasvanud. Ka tarbijad soovivad järjest rohkem mahetoitu osta ja mahekauba valik kauplustes laieneb. Juba aastaid on mahepõllumajanduse edendamisele oma tegevustega toeks olnud ka Mahepõllumajanduse Koostöökogu organisatsioonid. Sel nädalal toimus nende organisatsioonide aastalõpu koosolek, et võtta kokku selle aasta tegevused ja teha plaane järgmiseks aastaks.

Mahemees Juhan Särgava ajab kõiki asju mahedalt

10.12.15
Juhan Särgava valiti Eesti Põllumeeste Keskliidu presidendiks augustis 2010. See on mõjuvõimas organisatsioon, esindades tootjaid, kes annavad kolmveerandi või rohkemgi Eesti põllumajandustoodangust.

Öko pagarikoda pani laste luuletused oma piparkoogipakkidele

05.12.15
Öko pagarikoda Pagar Võtaks kaunistas oma jõulutooted laste tehtud jõululuuletustega. Nii saab piparkoogipakiga kaasa ka vahva luuletuse, mida jõuluvanale lugeda. Pakenditele jõudsid luulekonkursi käigus 15 toredamat luuletust.

Maheloomakasvatuse konverentsil arutati, kuidas arendada maheõpet

30.11.15
24. novembril toimus Eesti Maaülikoolis rahvusvaheline konverents „Maheloomakasvatuse võimalused ja hariduse ning ettevõtluse roll valdkonna arendamises“, kus arutleti maheloomakasvatuse väljakutsete ja hariduse rolli üle sektori edendamises.

Mahetoidu Leht kutsub lugema

28.11.15
Postimehe vahelehena ilmus Mahetoidu Leht. Lehes tehakse tagasivaade selle aasta parimate mahetootjate ning parimate mahetoodete valmistajate tegemistele. Räägitakse mahetoidu ja maheteadmise viimisest koolidesse ja lasteaedadesse ning muud huvitavat.

Mahetootja Martin Repinski usub kitsedesse

28.11.15
Ida-Virumaal Illuka vallas asuva Konju mõisa talu noor peremees Martin Repinski (29) plaanib tuleval aastal kitsekasvatust laiendada. „Mahetoodete turg kasvab kogu aeg,” ütleb ta veendunud toonil.

Veeda jõulud mahedalt! Loodusväe glögimeistrid Raekoja platsil jõuluturul 2015

20.11.15
Jõuluturult tuule tiibadesse saanud OÜ Loodusvägi soovitab sel aastal veeta jõulud teadlikult mahedalt ja teha sellega suurim kink meie tulevaste põlvede ning meie rohelise planeedi hüvanguks! Täna Tallinnas alanud Raekoja platsi jõuluturul saab juba kaheksandat aastat nautida Loodusväe maheglögi – ainsat soojendavate ürtidega jõulujooki, mida valmistatakse hubastes majakestes hoolikalt valitud mahetoorainest sinu silme all kohapeal.