# #

Uudised

Helenius sukeldub mahetoiduärissse

02.04.15
Trigon Capitali nõukogu esimees ja tegevjuht Joakim Helenius plaanib aianduskeskus Hortese juurde rajada tervisliku toidu keskuse, mis tuleb Eestis suurim omataoline.

Liha päritolu esitamine muutub kohustuslikuks

02.04.15
Alates tänasest, 1. aprillist 2015. aastal on kohustuslik värske, jahutatud ja külmutatud sea-, lamba-, kitse- ja kodulinnuliha päritolu märgistamine toidu pakendil. Esitama peab looma kasvatamise ja tapmise riigi.

Mida peab teadma mahetalu pärija, et mahetoetus jätkuks?

01.04.15
Lugeja küsib: Mahetalu peremees suri ootamatult. Jäin leseks ja edastasin PRIA-le teate talu peremehe surmast ning sellest, et talu jätkab põllumajanduslikku tootmist.

Repinski kitsefarm tõusis kiiresti tuntud tegijaks

31.03.15
Meedia suudab anda kiirenduse ka põllumajandusärile. Vaid kolm aastat tagasi rajas Martin Repinski Ida-Virumaal Konju Mõisa Talu kitsefarmi.

Sakslane asutas Võnnus õnnelike kanade kodu

27.03.15
Saksa päritolu Lennart von Moller ostis 2013. aasta aprillis Tartumaal Võnnus mahajäetud kolhoosiaegsete hoonete kompleksi plaaniga hakata kunagises sigalas kanu pidama.

Suvel toimub esimene üle-eestiline avatud talude päev

26.03.15
19. juulil 2015 toimub esimest korda üle-eestiline avatud talude päev, kus külalisi võtavad vastu enam kui 100 talu ja põllumajandustootjat üle terve Eesti. Osalemisest huvitatud talud saavad end kirja panna kuni maikuu lõpuni.

Mõistlik või mõttetu

23.03.15
Mis teeb toidu mahedaks ja kust saab osta mahetoitu? Kas kraam, mida müüakse meie ökopoodides, on automaatselt ka mahe? Kuidas teha mõistlikke valikuid ja mitte lasta end eksitada ökomulinast?

EPKK kutsub Maaelufoorumile

21.03.15
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) kutsub põllumehi Maaelufoorumile 2015, mille seekordseks teemaks on ühistegevuse rahvusvaheline kogemus.

Konkurss "Läänemere sõber"

19.03.15
WWF koostöös Läänemeremaade Talunike Keskkonnafoorumiga (BFFE) on algatanud võistluse, et tuua esile parimaid Läänemere-sõbralikke põllumajanduspraktikaid ja tunnustada talunikke, kes edendavad innovatiivseid saastekoormuse vähendamise meetmeid oma taludes. Auhinna eesmärgiks on tuua esile Läänemere-sõbraliku talupidamise parimaid praktikaid, tunnustamaks innovatiivseid talunikke, kes uuenduslike meetmetega vähendavad saasteainete koormuse vähendamist oma talus.

Teenetemärgi pälvinud mahetalunik Aivar Pikkmets üritusel Eesti tänab 2015

12.03.15
President Toomas Hendrik Ilves tunnustas, tehtud töö eest Rakveres teenetemärgiga mahetalunik Aivar Pikkmetsa, kes on Koonga vallas talu pidanud juba 20 aastat.

Sepa mahetalu perenaine väiketalupidajatest: tõenäoliselt on ta üks kõrgema pädevusega spetsialist

12.03.15
Koonga valla väiketalupidaja Sepa Mahetalu perenaine Nele Tamm tutvustas oma tegemisi ja toimetusi "Maahommikus".

Teave mahepõllumajandusliku tootmisega alustavatele tootjatele

11.03.15
Isik, kes soovib alustada mahepõllumajandusliku tootmisega peab esitama tunnustamise taotluse ja muu teabe oma ettevõtte kohta Põllumajandusametile. Ettevõtte tunnustamise taotluste vastuvõtt toimub 10. märtsist kuni 10. aprillini.

Tuntud ökokett laiendab uue kauplusega haaret

07.03.15
Eesti ökotoodete jae- ja hulgimüüja Biomarket avas reedel kaupluse Pärnus Port Arturi keskuses. Pärnu Biomarket on ettevõtte seitsmes kauplus.

Rakvere piiritusetehase mahepiirituse eksport Šveitsi kasvab

06.03.15
Veebruaris uuendas Rakvere piiritusetehas oma koostöölepingut Šveitsi riikliku alkoholimonopoli Alcosuisse’ga. Piiritusetehase juhi Sven Ivanovi sõnul kasvavad uue lepingu kohasel mahepiirituse ekspordimahud rohkem kui kaks korda.

Biomarket avab Pärnus linna suurima ökotoodete valikuga kaupluse

05.03.15
Ökotoodetemüüja Biomarket avab sel reedel kaupluse Pärnus Port Arturi keskuses. Pärnu Biomarket on ettevõtte seitsmes kauplus.