# #

Uudised

Euroopa supermarketid ei taha oma lettidele GMO-tooteid

19.06.14
Möödunud aastal tuli nii mõnelgi Suurbritannia supermarketiketil loobuda senisest tarbijasõbralikust poliitikast, et pakutakse GMO-vaba söödaga toodetud liha, piima ja mune. Kuigi nõudlus pole kuhugi kadunud, ei ole lihtsalt tooteid, mida müüa, sest valitseb GMO-vaba sööda puudus. Mitmed suured Euroopa jaemüügiketid üritavad aga GMO-vaba toidu pakkumist jätkata. Näiteks Saksamaal, Prantsusmaal ja Austrias toetatakse GMO-vaba liha, piima ja munade vabatahtlikku märgistussüsteemi riiklikult.

Eesti Läänemere-sõbraliku põllumajandustootja konkursi võitis Mätiku mahetalu Pärnumaalt

12.06.14
12. juunil kuulutati välja selle aasta Läänemere-sõbraliku põllumajandustootja Eesti vooru võitja, kelleks on Aivar Pikkmets Mätiku talust Pärnumaalt. Mätiku talu, mis ühtlasi esindab Eestit rahvusvahelisel Läänemere-sõbralike talunike konkursil, pälvis tunnustuse keskkonnasõbraliku mõtteviisi tervikliku ja läbimõeldud jälgimise eest mahepiima tootmisel.

Veerand kogu Euroopa kimalastest on ohus

09.06.14
Elupaikade hävimine, pestitsiidid, põllumajanduse intensiivistumine ja kliimamuutused ohustavad 24% Euroopa kimalastest. Sellisele tulemusele jõuti Ülemaailmse Looduskaitseliidu (IUCN) korraldatud ja Euroopa Komisjoni rahastatud uuringus, mis on osa projektist „Euroopa tolmeldajate punane nimestik“.

Maailma müüduimat taimekaitsevahendit leiti USA emade rinnapiimas

08.06.14
Mahetarbijate organisatsioon (OCA) kutsub USA seadusandjaid üles glüfosaati keelustama, tuginedes pilootuuringule, kus seda taimekaitsevahendit leiti naiste rinnapiimast. See tulemus on vastuolus agrokeemiatööstuse väidetega, et glüfosaat inimkehasse ei kogune.

Fotod ja video: La Muu avas Viru keskuses mahetoitudega jäätisekohviku

04.06.14
Eestimaine jäätisetootja La Muu avas Viru keskuse kolmandal korrusel omanimelise jäätisekohviku, kus saab maitsta mahetoite ning proovida 16 sorti jäätist.

Saaremaa tootjad lõid Otse Tootjalt Tarbijale müügisüsteemi

04.06.14
Järgmisel nädalal kogunevad kohalikud väiketootjad laupäeva hommikul Auriga kaubanduskeskuse parkimisplatsile, et anda inimestele kätte Otse Tootjalt Tarbijale ehk OTT-süsteemi kaudu tellitud kaubad.

Viljelusvõistlusele oodatakse sel aastal ka mahetootjaid

30.05.14
Juba 10. aastat toimuv Viljelusvõistlus on taas hoogu sisse saamas. Esmakordselt on võistlusele oodatud ka mahetootjaid!

MAAELUVÕRGUSTIK: O.T.T-id tõstavad pead!

28.05.14
Kohaliku toidu liikumine on viimastel aastatel olnud aktiivses tõusutrendis nii Eestis kui ka mujal Euroopas.

Valitsus kiitis heaks uue maaelu arengukava

23.05.14
Valitsus kiitis eile heaks enam kui ühe miljardi euro suuruse eelarvega maaelu arengukava aastateks 2014–2020, mis seab sihiks Eesti põllumajanduse ja toidutootmise konkurentsivõime tõstmise ning maapiirkondade ettevõtluse arendamise.

Algab 2014. aasta parima mahetootja ja -toote konkurss

23.05.14
Alates tänasest, 23. maist saab esitada kandidaate konkurssidele „Parim mahetootja 2014“ ja „Parim mahetoode 2014“. Konkursside eesmärk on tunnustada parimaid mahetootjaid ja -tooteid ning tutvustada neid ka avalikkusele.

Aiad õitsevad ja vaenlased ei maga

20.05.14
Õunapuud, kastanid ja sirelid õitsevad, potipõllumehed on kaevunud peenardesse. Kuid nad pole oma aias või põllulapil üksi – juba on startinud või siis stardivalmis kahjurid. «Süüa ja sigida – see on iga taime, looma ning putuka elu eesmärk,» tõdeb putkateadlane ja mahepõllunduse asjatundja, Eesti maaülikooli emeriitprofessor Anne Luik.

Kuidas ma tean, et mahetoit on mahe?

20.05.14
Mahetoote tunneb tavaliselt ära näiteks kirjade “mahepõllumajanduslik” ja “öko-”, või hoopiski nn eurolehekese järgi. Aga kuidas õigupoolest saab ühest mahetomatist maheketšup või maheveisest mahe lihatoode?

Maaelu areng 2014-2020 - Euroopa Komisjoni uus portaal

19.05.14
Euroopa maaelu arengu võrgustik annab oma maikuises uudiskirjas teada, et Euroopa Komisjon on uuendanud veebilehte, mis tutvustab maaelu arengu poliitikat aastatel 2014-2020.

OÜ Loodusvägi loodab riigivisiidi abil suurendada Soomes veelgi enam Eesti mahetoodete tuntust

14.05.14
13. ja 14 mail osaleb OÜ Loodusvägi arendusjuht Ahto Vegmann koos äridelegatsiooniga Soomes toimuval riigivisiidil, et arendada ja suurendada Eesti ettevõtjate ekspordivõimalusi Soome turul ning sõlmida uusi ja huvitavaid kontakte. Kokku saadavad president Toomas Hendrik Ilvest tema riigivisiidil ligi 40 Eesti ettevõtjat. Riigivisiiti korraldab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

MAKi toetused on muutnud põllumajanduse keskkonnasõbralikumaks

08.05.14
Põllumajanduse keskkonnatoetused on aidanud muuta tootmise keskkonnasõbralikumaks, selgus täna põllumajandusministeeriumis tutvustatud maaelu arengukava 2007-2013 (MAK) keskkonnameetmete püsihindamise aruandest.