# #

Uudised

Euroopa Komisjonil valmis mahepõllumajanduse arendamise tegevuskava

25.03.21
Täna tutvustas komisjon mahepõllumajandusliku tootmise arendamise tegevuskava. Selle üldine eesmärk on edendada mahepõllumajanduslike toodete tootmist ja tarbimist, saavutada 2030. aastaks eesmärk, mille kohaselt peaks mahepõllumajanduse alla kuuluva põllumajandusmaa osakaal olema 25% kogu põllumajandusmaast, ning suurendada märkimisväärselt mahepõllumajandusliku vesiviljeluse mahtu.

Telesari tõstis mahemunade nõudlust

12.03.21
ETVs jaanuaris ja veebruaris laupäeva hommikuti näidatud sari „Tanel ja kanad” tõstis Saaremaa Mahemuna toodangu nõudlust mitu korda.

Seemne ja paljundusmaterjali kasutamine mahetootmises

10.03.21
Käesolevast aastast kaotab Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) mahepõllumajanduslikult toodetud seemne, seemnekartuli ja paljundusmaterjali andmekogus (maheseemne andmekogu) seemnepartiide registreerimise kuupäevalise nõude, mis oli suviviljadel varasemalt 1. märts ja taliviljadel 1. september.

Mahetootmisega alustajad saavad alates 10. märtsist esitada tunnustamise taotlusi

09.03.21
Mahepõllumajandusliku tootmise ja mesindusega alustajad saavad Põllumajandus- ja Toiduametile (PTA) esitada 10. märtsist kuni 12. aprillini tunnustamise taotluseid. Tunnustuse olemasoluta ei tohi tooteid mahedana turustada.

Kolga-Jaani külamees pakub daamidele lähenevaks naistepäevaks ilu ja nooruse teed

06.03.21
Martin Laansalu on rajanud Viljandi valda ravimtaime­istanduse ja paari aastaga tõusnud ürditurul tuntud tegijaks, kes ekspordib oma taimeteesid nii Inglismaale kui ka Saksamaale.

Linnugripp ahistab mahekanapidajaid: kanad on kurvad

04.03.21
Eestis leviv linnugripp ahistab kõige rohkem mahekanapidajaid: ­lisaks nakkusohule teeb muret võimatus täita kanade vabadusenõuet ja saavutada sööjale meeldivat erksat muna­kollast.

Põllumajandussektori erakorralise toetuse tingimused said paika

03.03.21
Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas teisipäeval põllumajandussektori erakorralise toetuse tingimused ja suunise Maaelu Edendamise Sihtasutusele (MES) lisavahendite eraldamiseks. Erakorraliseks toetuseks kavandatud kokku 15,8 miljonit eurot.

Maaeluministeerium jagas teenetemärke

25.02.21
Hõbedase teenetemärgiga sai tunnustatud Riido Ökotalu juhatuse liige Jaan Kiider.

Eesti ettevõtted osalevad virtuaalselt rahvusvahelisel mahetoidumessil

19.02.21
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) viib koostöös Eesti Toiduainetööstuse Liiduga ettevõtted Eesti ühisstendiga mahetoidu messile BIOFACH eSPECIAL 2021. Mess toimub tänavu 17.-19. veebruarini virtuaalselt.

Tartu lasteaiad liiguvad mahetoidu suunas

18.02.21
Tartu lähistel Ilmatsalu Lepatriinu lasteias on võetud eesmärgiks muuta laste toidulaud võimalikult mahedaks. See on üks näide Tartu linna suuremast plaanist mahetoidu osakaalu lasteaedades ja koolides kasvatada.

17.-19. veebruaril toimub veebis BIOFACH/VIVANESS 2021 eSPECIAL

10.02.21
17.-19. veebruaril toimub veebis maailma suurim mahemess ja kongress BIOFACH/VIVANESS 2021 eSPECIAL. Tutvu programmiga ja osale!

Maheviljakasvatajad kaaluvad arve kokku lüües jätkamise mõttekust

08.02.21
Mullu sai palju räägitud, et maheviljakasvatus ei tasu enam ära ja paljud loobuksid sellest. Nii võttis Maa Elu uurida, mis plaanid teraviljakasvatajatel uuel hooajal peas keerlemas. On ju praegu aeg, mil uue saagi kokkuostjad kasvatajaid läbi helistavad, et saagi koguses ja hinnas kokku leppida.

Endine rahvusvahelise haardega pankur on nüüd parim mahemesinik

03.02.21
OÜ Ehe Mesi omanik Harro Rannamets jättis töö pangas ja katsetab nüüd uusi nippe mahetootmises, lisaks ekspordib mahemett nii Jaapanisse kui Saksamaale.

Mahemesinikke kimbutab keskkonnasaaste ja korjemaade nappus

28.01.21
Kunstlikele väetistele ja taimekaitsevahenditele toetuvas maailmas tekitab mahetootmine tugevaid tundeid. Nõnda sai Novaator pärast mahemee tootmise raskusi puudutanud artikli avaldamist tagasisidet ka sellega tegelevatelt mesinikelt.

Virve Sõber, Tsipe Aavik: pestitsiidide kokteil kahjustab nii inimest kui ka loodust

27.01.21
Pestitsiidide jääke leiti Eestis 2019. aastal kõigist seireprooviidest. Pestitsiidide seire on Eestis juba palju aastaid olnud ebapiisav. Eestis puuduvad piirangud pestitsiidikoguste aja- ja pinnaühiku kohta