# #

Uudised

Laupäeval toimub Pühajärvel ökotoodete laat

08.07.11
Laupäeval, 9. juulil kell 10.00–15.00 toimub Pühajärve Spa Hotelli pargis ökotoodete laat, kus on võimalik osta mahetoitu, ökokosmeetikat ja palju muud. Kohapeal on grill ja barbeque, lastele ponisõit. Samal ajal toimub 30. jooks ümber Pühajärve.

Wwoofimine – lihtne võimalus suveks linnast maale põgeneda

07.07.11
Lihtsalt ja lühidalt öeldes on wwoofimine vabatahtlik abistamine mahetaludes ehk nn wwoof taludes, kes viljelevad ökoloogilist eluviisi. Need talud annavad wwoofijatele ehk vabatahtlikele vastutasuks peavarju ja kõhutäie ning praktilised teadmised ja kogemused mahepõllumajandusest.

ELF: uus põllumajanduspoliitika olgu Läänemeresõbralik

07.07.11
Maailma Looduse Fondi (WWF) Läänemere võrgustik andis 1. juulil Euroopa Liidu eesistumise üle võtnud Poola presidendile Donald Tuskile pöördumise, millega rõhutatakse vajadust muuta EL ühine põllumajanduspoliitika (ÜPP) senisest keskkonnasõbralikumaks. Eestimaa Looduse Fond (ELF) kui WWFi partner ja Läänemere võrgustiku liige ühines pöördumisega.

Mahepõllumajanduse Koostöökogul osalenud Taani lihatöötleja soovitab Eestil rohkem mahesigu kasvatada

06.07.11
Mahepõllumajanduse Koostöökogu kokkusaamisel osalenud Taani maheliha töötlemis- ja turustusettevõte Hanegal A/S soovib Eestist rohkem maheliha osta ning on valmis Eesti maheseakasvatusele kaasa aitama.

Saare maakonna mahetalud ootavad külla

29.06.11
Hiljuti trükist tulnud teine Saare maakonna Avatud Mahetalude kaart näitab huvilistele muuhulgas, millisest talust saab maasikaid osta või kus kaeda karjamaal kepsutavaid lambaid.

Algab mahepõllumajanduse algõppe koolitus

28.06.11
Mahetootmisega alustajad on oodatud osalema mahepõllumajandusliku tootmise algõppe koolitusel. Koolitus toimub üle Eesti kolmel eri teemal. 1. päev on sissejuhatus ja üldine ülevaade mahepõllumajanduse nõuetest ning mahetaimekasvatuse põhialustest, 2. päeval käsitletakse mahetaimekasvatuse temaatikat põhjalikumalt ja 3. päev on maheloomakasvatuse teemal (toimuvad septembris). Mahetoetuse taotlejatel on kohustuslik osaleda vähemalt kahel koolituspäeval.

Talutoidu tootjad peavad vajalikuks koostada kohaliku toidu strateegia

18.06.11
Võrumaale Kärinä külla Nopri Talumeiereisse kogunes üleeile 50 talutoidu tootjat ja müüjat, et tööseminaril „Kohalik toit tarbijani 2020 – kuidas?“ arutada võimalusi talutoidu paremaks jõudmiseks tarbijateni. Päeva lõpuks leiti, et vaja koostada põllumajandusministeeriumi eestvedamisel kohaliku toidu riiklik ja regionaalne strateegia

Balsnack pakub eestimaiseid mahekrõpse

17.06.11
Ääsmäe üks suuremaid tööandjaid Balsnack pani selle aasta algusest tööle mahetoodete liinid. Lisaks varem toodetud mittemahedatele Kamapallidele ning Neljaviljakrõbuskitele pakutakse kevadest ka Eesti mahespeltanisu, -rukki, -herne ja -odra suupisteid.

Tartus avati Karlova linnaosas uus loodus- ja mahetoodete pood “Tervisepesa”

01.06.11
Aprillis avati Tartus Karlova linnaosas loodus- ja mahetoodete pood "Tervisepesa". Pood asub Tähe 28-1A ning on avatud E-R 10.00-18.00, L 10.00-16.00

Õunapuud kasvavad ja mahlapress ootab

27.05.11
Pealetükkivad jänesed, õielõikajad ja mühinal kasvav hein ei riku Kaasiku mahetalu üsna suures õunaaias noore peremehe tuju. Õunu on alati saanud ja saab ka nüüd mahedalt kasvatada, kinnitab ta.

Taas valitakse parim mahetootja ja parim mahetoode

16.05.11
Teist aastat võetakse luubi alla esiletõstmist väärivad mahetootjad ja mahetooted – käivituvad konkursid „Parim mahetootja 2011“ ja „Parim mahetoode 2011“. Konkursside eesmärk on tunnustada parimaid toojaid ja tooteid ning tutvustada neid ka avalikkusele.

Laupäeval avatakse Tartus mahejuurviljaaed

14.05.11
Laupäeval, 14. mail kell 10 avatakse Tartus Jaama ja Lehe tn ristmiku läheduses mahejuurviljaaed.

Tallinna lasteaiakokad õpivad lastetoitudes mahemaitsetaimi kasutama

11.05.11
Täna, 11. mail õpivad pealinna lasteaedade kokad Tallinna Kelmiküla Lasteaias projekti „Mahetoit lasteasutuses“ mahemaitsetaimede kasutamist lastetoitudes ja idandamisnippe. Töötuba juhendab Trummi ravimtaimekasvatustalu perenaine Tiiu Väinsaar, seda aitasid korraldada Ökosahver, Eesti Mahepõllunduse SA ja Põllumajandusministeeriumi Mahepõllunduse büroo ning Tallinna Haridusamet.

Krõpsutootja Balsnack panustab mahetoidule

11.05.11
Krõpsude ja kartulivahvlite tootjana tuntud Balsnack on otsustanud panustada mahetoidu valmistamisele. simese mahetoodete sarjana tõi firma välja eestimaisest mahejahust hommikusöögikrõbuskid, järgmisena on plaanis kiirpudrud.

Eesti mahepõllumajanduse hetkeseis

10.05.11
Möödunud aasta lõpu seisuga on mahepõllumajanduse registrisse kantud 1356 ettevõtet. Mahepõllumajandusliku taimekasvatusega tegeleb 1345, loomakasvatusega 848 ja mesindusega 18 ettevõtet. Mahepõllumajandusliku seemne tootmise ja ettevalmistamisega tegeleb 21 ettevõtet.