# #

Wwoofimine – lihtne võimalus suveks linnast maale põgeneda

07.07.11

MTÜ WWOOF Eesti

Suvi on käes ja hing ihkab üha enam tubasest olekust välja puhtasse loodusesse. Õnn on nende õuel, kel on, kuhu minna – oma aiamaa, suvekodu või maal elavad vanavanemad, sugulased, tuttavad. Kohale jõudes võid küll päevake-paar niisama olla ja päikese käes lesida, kuid ka selline jõudeolek tüütab üsna pea ära ning käed hakkavad sügelema lihtsamate ja lõbusate maatööde järele... Neile, kel pole „oma“ maakohta,  kus käsi mulda pista, pakub head lahendust wwoofimine mõnes Eesti mahetalus.

Mida tähendab mahetaludes wwoofimine?

Lihtsalt ja lühidalt öeldes on wwoofimine vabatahtlik abistamine mahetaludes ehk nn wwoof taludes, kes viljelevad ökoloogilist eluviisi. Need talud annavad wwoofijatele ehk vabatahtlikele vastutasuks peavarju ja kõhutäie ning praktilised teadmised ja kogemused mahepõllumajandusest.

Teisisõnu on WWOOF (lühend väljendist World Wide Opportunities on Organic Farms) ülemaailmne liikumine, mis viib kokku mahedast eluviisist huvitatud vabatahtlikud ja mahetalud. Wwoofimine panustab ühiskonna mudelisse, kus teadmiste vahetamine toimub vana ja noore, taluniku ja vabatahtliku, meistri ja selli vahel – just nii nagu loomulik elurütm aastasadu toimunud on.

Wwoofimine põhineb suures osas usaldusel. Tallu saabub ju „võõras“, kes tuleb oma harjumuste ja tõekspidamistega nagu täiskasvanu ikka. Üldiselt leiavad tee wwoofimisse kõrgelt motiveeritud inimesed, nii noored kui vanad (vanuse alampiirang on 18 eluaastat, ülemist piiri pole).  Siiamaani on talud, kes vabatahtlike vastu võtavad, kogu protsessiga üldiselt väga rahule jäänud.

Loe edasi: Bioneer, 07.07.2011