# #

Festivalid Taanis ja Hollandis keskenduvad mahedale

27.06.14

Tänavu juuni keskel toimunud Taani suuruselt teisel muusikafestivalil NorthSide said 35 000 külastajat nautida enneolematult laias valikus mahetoitu ja -jooke.

Taani õllefirma Tuborg pakkus uut, spetsiaalselt festivali jaoks pruulitud filtreerimata maheõlut RÅ. Kõikides festivali toidukohtades oli vähemalt 30% pakutavast valmistatud mahetoorainest, saadaval oli ka gluteenivaba ja veganitele sobiv toit. Ligi kolmekümnest toidukohast koguni kaheteistkümnes oli vähemalt 90% toorainest mahe.

Organic Denmarki esindaja Dorthe Kloppenborgi sõnul pole toitlustajad mahetoitu nii suures ulatuses  pakkunud seni veel ühelgi Taani festivalil „Loodetavasti jätkab mõni neist toitlustajatest mahetooraine kasutamist ka pärast festivali,“ lisas ta.  

Juunis toimus teinegi festival, kus mahetoit oli kesksel kohal. Amsterdamis peeti esimene Hollandi mahe-elustiilifestival EkoTown. Kaheks päevaks rajatud pop-up külas olid üles seatud hallid, kus mahetalunikud pakkusid suupisteid, toortoitu, smuutisid, suppe, grill-liha ja muud.  Külastajad said  mahetalunikelt infot mahetootmise ja mahetoodete kohta ning õppida näiteks juustu valmistama. On ka seminariala, kus räägiti mahetoidu ja loodusväärtuste teemadel. Meelelahutust pakkus 40 esinejat. Toimusid joogakursused, lastele oli lasteala jpm.

Allikad: Organic Denmark, EkotownNorthSide Festival,