# #

8 Eesti maheettevõtet osaleb Rootsis Põhjamaade suurimal mahetoidumessil

17.11.16

Pajumäe talu

Pajumäe talu

Rootsis Malmös 16.-17. novembril toimuval kahel messil Nordic Organic Food Fair ja Natural Products Scandinavia osaleb kokku 16 Eesti ettevõtet, nende seas 8 Eesti maheettevõtet. Põhjamaade suurimal loodus- ja mahetoodete messil esitletakse tooteid 375 väljapanekul, nende seas toiduained, tervise-, ilu-, majapidamis-, ökoelustiili- ja eneseabitooted. 

MTÜ Liivimaa Lihaveis tutvustas Malmö messil maherohumaaveise liha ja sellest valmistatud tooteid. „Selline kompaktne, mitte väga suur mess, annab hea võimaluse välja paista ja kontakte luua,“ ütles MTÜ Liivimaa Lihaveis juhatuse liige Katrin Noorkõiv. „Mess tõestab ka, et põllumajanduse põhitoorainetest – nagu näiteks piim ja liha – valmistatud mahetoodetel on Eestil palju potentsiaali. Me näeme, et messil on väga vähe nende valdkondade pakkujaid.“

Kaubamärgi What the Fruit all marja-šokolaadi batoone müüva ettevõtte Maris Gilden müügi- ja turundusjuht Andre Sevastjanov oli samuti messiga rahul: „Oleme leidnud üle 20 potentsiaalse ostja. Huvilisi on nt Rootsist, Taanist, Norrast, Saksamaalt ja Inglismaalt. Pean ka mainima, et messi keskmine kontakti kvaliteet on olnud väga hea.“

Pildid messilt: https://www.dropbox.com/sh/ig8cnjf6a8bhy6r/AAB1O0Vx65drxybfgWBG5fuYa?dl=0

Eesti mahetoidu tootjatest osalevad messil:

RemedyWay OÜ

RemedyWay OÜ

  • Liivimaa Lihaveis (rohumaa lihaveisest tooted)
  • Loodusvägi (mahlad, marjajahud, glögid, mesi)
  • Heyday (külmpressitud mahlad)
  • Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja messiboksi on koondunud:
  • Sirloin (kuivatatud veiseliha snäkid)
  • Remedyway (tatratooted)
  • Pajumäe talu (ghee ja juust)
  • Maris Gilden (marja-šokolaadi batoonid What the Fruit)
  • Astelfoods Eesti (kasekäsnast tooted, külmkuivatatud marjad jm loodustooted)

Kokku osaleb kahel messil 16 Eesti ettevõtet. Lisaks mahetoidu pakkujatele ka nt toidulisandite, kosmeetika ja koduhooldusvahendite pakkujad. Messi külastajatel oli võimalik uute toodete seast valida oma lemmikud, kategoorias Best New Eco/Natural Living Product võitis just Eesti ettevõtte Mulieres vedel pesupesemisvahend „Rose garden".

Täna toimub Põhjamaade suurima mahemessi Nordic Organic Food Fair raames ka Põhjamaade parima mahekoka valimine, kus Eestit esindab Tõnis Saar, keda juhendab Peeter Pihel.

Lisainformatsioon:

Merit Mikk

meritoko[A]gmail.com, Tel: 503 9802