# #

Algab 2015. aasta parima mahetootja ja -toote konkurss

29.05.15

Alates 29. maist saab esitada kandidaate konkurssidele „Parim mahetootja 2015“ ja „Parim mahetoode 2015“. Konkursside eesmärk on tunnustada parimaid mahetootjaid ja -tooteid ning tutvustada neid avalikkusele.

„Parima mahetoote konkurss on näidanud, et Eestis on väga ettevõtlikke inimesi, kellel on huvitavaid ideid, kes leiutavad uusi maitseid ja huvitavaid tooteid,“ ütles Airi Vetemaa Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutusest. „Mahetoodete turg on kuue aastaga, mil oleme seda konkurssi korraldanud, küll oluliselt edasi arenenud, kuid minna on veel palju. Suurema lisandväärtusega tooteid lisandub igal aastal, ootame sel aastalgi osalema maitsvaid ja hästi läbimõeldud tooteid. Parimat tootjat valides oleme kogenud, et põllumehed muutuvad järjest professionaalsemaks, neil on huvi areneda ning kasutada oma tootmise efektiivsuse tõstmiseks teaduspõhist infot ja teiste tootjate praktilisi kogemusi, mida hangitakse nii kodu- kui ka välismaalt. Mahetootmises nähakse perspektiivi ja arenguvõimalusi.“

Konkursile „Parim mahetootja 2015“ saavad kandidaate esitada nii organisatsioonid kui ka üksikisikud, sh kandideerija ise. Konkursile oodatakse mahepõllumajanduse üleminekuaja läbinud tootjaid, kelle põllumajandustootmine on heal tasemel. Esitamiseks tuleb täita ankeet. Kandidaatide ankeetide esitamise tähtaeg on 1. juuli 2015.

Konkursile „Parim mahetoode 2015“ saavad oma tooteid üles seada ettevõtted ise. Tingimuseks on, et mahetoode oleks enne toodete ankeetide esitamise tähtaega turul saada. Toodete ankeetide esitamise tähtaeg on 3. august 2015.

Konkursside ankeedid ja täpsemad osalemise tingimused leiab veebilehelt www.maheklubi.ee:

parim tootja statuut ja ankeet                              

parim toode statuut ja ankeet

Ankeedid palume saata aadressile mahepm[A]gmail.com

Parima tootja ja toote valivad välja erialaspetsialistidest koosnevad hindamiskomisjonid.

Võitjad kuulutatakse välja 6. septembril Tallinnas Eesti Vabaõhumuuseumi Leivapäeval.

2014. aasta parimaks mahetootjaks kuulutati kitse- ja piimalehmakasvataja Martin Repinski Konju Mõisa Talust (R. Capital OÜ) Ida-Virumaalt. Parimaks mahetooteks oli MTÜ Urvaste Külade Seltsi valmistatud Urvaste kama. 

Konkursse korraldab Põllumajandusministeeriumi tellimusel Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus.

Info: Airi Vetemaa, Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus
airi.vetemaa[A]gmail.com, 522 5936