# #

Algas õiglase kaubanduse nädal

19.10.09

Sel nädalal toimub kõikides Põhjamaades, nende hulgas Eestis, õiglase kaubanduse nädal. Meie soov on muuta maailma ...iga ostuga.

Eestit külastas juba lõppenud nädalal õiglase kaubanduse puuvillatalunik Kamerunist, kes osales mitmel noorteüritusel Tallinnas ja Tartus, kohtus jaekaupluste töötajate ja Riigikogu Aafrika-rühma liikmetega. Sel nädalal käivad õiglase kaubanduse vabatahtlikud Tallinna, Tartu ja Pärnu poodides, et kaardistada hetkel Eestis müügil olevaid õiglase kaubanduse märgitooted ja kutsuda üles poode õiglase kaubanduse tootevalikut laiendama. Jäta Sinagi oma kodukoha poodi sooviavaldus leida sealt rohkem oma lemmiktooteid õiglase kaubanduse märgiga!

Teisipäeval, 20 oktoobril jagavad vabatahtlikud teavet õiglase kaubanduse kohta Sikupilli Keskuse kohviku Coffee House külastajatele. Samas on võimalik terve nädala vältel juua tass kohvi või kakaod – ikka arengumaade väiketalunike parema elu nimel.

Teisipäev on õiglase kaubanduse nädala olulisem päev kõikides Põhjamaades, kes pistavad omavahel rinda maavõistluses. Lisaks üle 90 000 soomlasele, kes on ennast juba registreerinud osalejaks, võtavad sellest meeleolukast üleriigilisest jõukatsumusest (et ikka võita rootslasi!) osa ka kümned omavalitsused, organisatsioonid ja ettevõtted. Homme pärjatakse veel üks Soome linn õiglase kaubanduse linna tiitliga. Seda tiitlit juba kandvad Espoo, Pori ja Tampere kohalikud poliitikud, kodanikuühendused ja ettevõtted on koondanud oma jõud linnakarnevalide korraldamiseks. Õiglase kaubanduse maavõistlusest võtavad osa ka Soome presidendi kantselei ja parlamendisaadikud. Ehk nakatab selline eeskuju meidki!

Põhjamaade omavahelisest jõukatsumusest saad rohkem lugeda siit.

Allikas www.fairtrade.ee