# #

Algas rahvusvaheline põllumajandus- ja külaeluteemaline foto-videokonkurss

21.07.12

Pressiteade

Algas rahvusvaheline põllumajandus- ja külaeluteemaline foto-videokonkurss

Tänavu tähistatakse 50 aasta möödumist maapiirkondade elujõulisust ja turvalist kohalikku toidutoodanguttoetava Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) loomisest. Üks juubeliaasta sündmustest on täna ka Eestis käivitatud rahvusvaheline, kõigile üle 18aastastele huvilistele avatud foto-videokonkurss.

Foto-videokonkursi "ÜPP - tagasipöördumine tulevikku" eesmärgiks on näidata Euroopa põllumajanduse ja külaelu mitmekesisust minevikku ja tulevikku siduvate kujundite kaudu. Samuti soovitakse visuaalse jutustamise abil tuua üldsuse tähelepanu alla lugusid põllumeeste elust, näidata kuidas nende igapäevane tegevus mõjutab Euroopa kodanikke. Osalema on oodatud nii foto- või videotööstuse alal tegutsevad professionaalid kui ka asjaarmastajad.

Konkursi teemad on:

  •  Kvaliteet, mitmekesisus, tervis – Euroopa põllumajanduspoliitika ja tootmine
  •  Külakogukonna tulevik
  •  Mahepõllumajandus ja maaturism

Iga osaleja võib esitada konkursile kuni kolm fotot või kuni kolm 12-pildilist fotoseeriat, mis jutustavad ühtse edeneva loo. Osaleda võib samuti kuni kolme, maksimaalselt 10-minutilise videoklipiga.

Tööde esitamise tähtaeg on 31. august.

Neljas Euroopa Liidu liikmesriigis - Eestis, Bulgaarias, Maltal ja Portugalis - korraldatava konkursi Grand Prix võitja kutsutakse külastamaEuroopa Parlamenti Brüsselis. Lisaks asetatakse pingeritta kolme võistluskategooria parimad fotod ja videoklipid. Toimub ka publiku lemmikpiltide hääletamine konkursi interneti-leheküljel ning Facebookis.

Konkursi võidutöödest koostatakse plakatinäitus, mis hakkab sügisel väisama korraldajariikide pealinnu. Töid esitletakse Tallinnas seoses linnas samaaegselt korraldatava rahvusvahelise ÜPP-teemalise seminariga.

Lisainfot, reegleid ja nõuandeid osalejatele saab vaadata konkursi veebilehel: http://photo.europe.bg/ee/ ning Facebookis: www.facebook.com/CAPreturnTOtheFuture

Foto-videokonkurss on osa Euroopa Komisjoni põllumajanduse ja maaelu arengu peadirektoraadi kaasrahastamisel elluviidavast infokampaaniast “UPP: tagasipöördumine tulevikku” (Re:turn to the Future), mis korraldatakse sel aastal neljas mainitud EL liikmesriigis. Kommunikatsiooniettevõte In Nomine aitab kampaania peakorraldajal, Bulgaaria agentuuril Strategma, viia konkursiga seotud tegevusi ellu Eestis.

Infokampaania koduleht: http://cap.europe.bg/ee/index.php

Euroopa Komisjoni “50 aastat ÜPPd, Euroopa ja talunike partnerlus” infoportaal: http://ec.europa.eu/agriculture/50-years-of-cap/index_et.htm

Lisainfo:

Timo Raussi, kommunikatsiooniettevõtte In Nomine
Tel 5657 1400 või 660 9006
timo@innomine.ee