# #

Biomarket: me ei ole leidnud head mudelit toidukauba müügiks e-poes

25.02.15

Maarit Eerme

Biomarket ei ole leidnud head mudelit toidu- ja esmatarbekaupade müügiks e-poes ning Biomarketi tegevjuht Priit Mikelsaar ütles, et kui nad näevad Eestis toimivat mudelit, siis nad võiksid kaaluda e-poe loomist.

Mis suunas hetkel ökokaubandus liigub?

Emori andmed näitavad, et ökokaubandus moodustab kogu turust kuskil 1%, seega on ta selgelt nišši kaup. Aga ta kasvab pigem kiiremini, kui kogu turg tervikuna ja sedasi on ka mujal maailmas.

Öko turu osakaal on Saksamaal 7-8%, Rootsis 5% ja Eestis 1%. Ökokaubad on laia distributsiooniga ning neid tooteid näeb ka tavakauplustes aga müüginumbrite poolest on tegemist niššiga. Tavakauplused müüvad selgelt üle poole ökokaupadest kogu turust.

Ma usun, et toimub vaikne jätkusuutlik kasv, kuid ei usu, et Eesti on 10 aasta pärast seal maal, kus on hetkel Saksamaa. Kuid igal pool kasvab nõudlus kiiremini kui pakkumine ja Eestis on ka sedasi, et mahepõllumehi ei ole nii palju, kui võiks olla. See on ka mingis mõtte arusaadav, sest põllumajandus on intertne. Eesti mahepõllumeestel pole tootmismahte nii lihtne kiiresti suurendada.

Loe täispikka intervjuud Biomarketi tegevjuht Priit Mikelsaarega siit: www.kaubandus.ee, 25.02.2015