# #

Britid soovitavad neil jõuludel mahetoodangut

22.12.14

Ühendkuningriigi mahepõllumajandusorganisatsioon Soil Association (SA) on käivitanud mahejõulude kampaania (Organic Christmas), et toetada eetilist ja keskkonnasäästlikku jõuluhooaega, mis ei kujuneks liiga kulukaks. Kampaania keskmes on kataloog (http://www.soilassociation.org/Christmas), mis aitab leida kohalikku mahetoodangut kalkunist jõulukaunistusteni. Kataloogi abil on lihtne leida kohalikku poodi, edasimüüjat või tootjat, otsida saab nii toote kui ka piirkonna järgi.

 Mahejõulude kampaania päis (www.soilassociation.org)

Mahejõulude kampaania päis (www.soilassociation.org)

SA kodulehelt leiab terve kuu jooksul hulgaliselt soovitusi sisseostudeks, samuti retsepte, nt Jasmine ja Melissa Hemsleylt (raamatu „The Art of Eating Well“ autorid), kes jagavad retsepte mahetoorainest jõuluroogade valmistamiseks.

Üks väike samm suureks muutuseks loomade heaolu osas on valida jõululauale mahekalkun. 90% 10 miljonist Ühendkuningriigis müüdavast kalkunist on kasvatatud intensiivpõllumajanduses. Soil Associationi logo järgi leiab taldrikule sellistelt loomadelt pärit liha, keda on söödetud mahesöödaga ja kes on saanud väljas vabas õhus liikuda.

Georgina McLeod, SA kampaaniajuht, ütles: „Jõulud on aeg, mil väikesed muudatused annavad kokku suure muutuse. See ei pea kujunema ülemäära kulukaks, meie jõulukataloogist leiab väga palju erinevaid võimalusi. Kui ostame mahedat jõulutoitu või kingitusi, aitame kaitsta elusloodust ja elurikkust, toetame loomade heaolu ning kenamat, rohelisemat ja paremat toidutootmist. Kui valid ökoloogilise kosmeetika või riided, võid olla rahulik, et see, mida oma nahale paned, on parem, samuti toetad arengumaade inimesi, kes toodavad ökopuuvilla ja -ürte.“

Twitteri ja Facebooki kasutajatel on igal jõulukuu nädalal võimalus võita kingitusi SA tunnustatud tootjatelt ökokosmeetikast kokaraamatute ja kinkekaartideni. Oodatakse inimeste lemmikretsepte ja jõulutraditsioone, üks õnnelik loosimises osalenu saab kuuks ajaks tasuta köögiviljakorvi. Vaata lähemalt: http://www.soilassociation.org/Christmas.

Allikas: Soil Association