# #

Columbuses mahe-Ameerikat avastamas

20.03.12

Reine Koppel

Eelmise aasta detsembris avanes viiel eestlasel võimalus osaleda Ameerika suurimal mahekonverentsil Ohio osariigi pealinnas Columbuses.

Konverentsi korraldas Acres U.S.A. – ökoloogilise põllumajanduse põhimõtteid, võimalusi ja kogemusi levitav ajakiri. Osavõtjaid oli ligi 1500. Kuigi üritus oli mõeldud eelkõige oma maa mahepõllumajandushuvilistele (kohal oli põllumehi 49 osariigist), oli osalejaid veel seitsmest riigist.

Toita tuleb mulda

Tegemist ei olnud teaduskonverentsiga, vaid väga laialdast kuulajaskonda haarava praktikutele suunatud üritusega. Mis aga ei tähenda, et konverentsilt oleksid teadlased kõrvale jäetud.
Intensiivkoolituse ja konverentsi käigus jagasid oma teadmisi mitmed nimekad ning suurte kogemustega teadlased ja praktikud. Lektorid tõid oma ettekannetes välja paralleele mulla, taime ja inimese tervise kohta. Räägiti, kuidas järjest enam hakkavad meid puudutama haigused, mille levik oli kolm-nelikümmend aastat tagasi palju väiksem. Eriti mõtlemapanev oli ettekanne, mille esitaja võrdles oma pereliikmete vähki suremust erinevatel aegadel hilisemate aegade kahjuks. Samas tõi ta välja, millist töödeldud ja ebaloomulike lisanditega toitu tänapäeva inimesed söövad.

Loe edasi: Maaleht, 20.03.2012