# #

Eesti mahetootjad arendavad järjest rohkem tooteid igapäevasele toidulauale - parima mahetoote preemiad antakse üle 18. novembril

22.09.23

Maheklubi.ee

23. septembril peetakse Euroopa mahepäeva. Sellega seoses toimub kogu nädala jooksul üle Euroopa erinevaid sündmusi, kus tuuakse esile mahetootmise ja mahetoidu olulist rolli liikumisel keskkonnasõbralikuma majandamise ja tervislikuma toitumise suunas. Eestis tehti tähistamisega algust eile – neljapäeval kogunes toiduspetsialistidest žürii hindama kodumaiste tootjate valmistatud mahetoite ja -jooke.

Kokku esitati tänavu neljateistkümnendat korda toimunud parima mahetoote konkursile ligi 50 toodet 24 ettevõttelt. Konkursil osales rohkelt häid maitseelamusi pakkuvaid tooteid, paljud neist olid valmistatud omakasvatatud mahetoorainest. Oli ka uudseid lähenemisi tuntud toorainetele ja päris uute toorainete kasutamist.

„Rõõm on näha, et mahetöötlejad tegelevad usinasti tootearendusega ja valmistavad tooteid, millele on oodata laia tarbijaskonda. Et meie turul mahedaid igapäevatooteid ikka veel napib, on edasiminekud selles vallas eriti teretulnud,“ ütles konkursi korraldaja Airi Vetemaa Mahepõllumajanduse Koostöökogust. Konkursi patroon, tippkokk Angelica Udeküll tõi selle aasta toreda eripärana välja, et mitmes eri vormis pakuti kodumaist küüslauku: „Küüslauk on väga väärtuslik köögivili, ning selle erinevad töödeldud variandid võimaldavad küüslaugu kasutamist ka neile, kes toore küüslaugu tugevat maitset pelgavad.“

Parimad mahetoidud ja -joogid said valitud ja võitjad kuulutatakse välja mahepõllumajanduse aastakonverentsil, mis toimub novembri keskel Tallinnas. Enne seda saavad mahetoidu huvilised oma lemmiktoodetele hääle anda Maheklubi Facebooki lehel.

Parima mahetoote konkurssi korraldab Maaeluministeeriumi tellimisel Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus koostöös Mahepõllumajanduse Koostöökoguga.

Vaata galeriid parima mahetoote valimisest Anni Arro Stuudioköögis (fotode autor Eiko Lainjärv) Maheklubi Facebookist.

Lisainfo:
Airi Vetemaa
tel 522 5936
airi.vetemaa[A]gmail.com