# #

Eesti suurima lambakarja loomad müüakse välismaale

15.06.09

Rein Raudvere

Kopra karjamõisas elab Eesti suurim lambakari. Kõik lambad müüakse aga maha välismaale, sest sealt saab paremat hinda ja müümine ei ole ka nii tülikas kui Eestis.

"Koos talledega on meil päid karjas üle 4500, järgmine suurem poegimiste aeg hakkab pihta augustis," räägib Valgamaal Tõlliste vallas lambaid kasvatava OÜ Kopra Karjamõis juhataja Jüri Koppel.

Koppeli sõnul läksid nad lammaste arvuga läinud aastal mööda ärimees Rein Kilgile kuuluvast Nurmus Grupi lambakarjast Jõgevamaal ning said nii Eesti suurimaks. Seda näitas ka talle makstud PRIA utetoetus.

Kümmekonna aasta eest olid lambad Koppelile kõigest pisike hobi. Tema käsitööd armastav ema pidas toona lõnga tarvis tosinkonda villakandjat. Nüüdseks on põhikarja uttede arv liginemas 2500-le, enamik neist eesti valgepealised.

"Igal aastal kahekordistasime põhikarja ja ühtegi emast looma maha ei müünud. Alles läinud aasta oli esimene, mil emasloomi Saksamaale müüsime. Kahju oli küll noori lambaid ära saata, aga raha oli vaja," märgib mees.

Loe lähemalt: Maamajandus, 11.06.2009