# #

Eestimaised loodusnäksid trügivad laia maailma

28.06.14

Ave Tampere

LP püüdis kinni tervislikke snäkke valmistava ettevõtja Ahto Vegmanni, kes selgitab ökofenomeni ja seda, miks tuleb iseendaga aus olla ja (kui kulunult see ka ei kõlaks) oma südame häält kuulata. 

Ahto Vegmanni (30) äri algas 2008. aastal, kui praegune OÜ Loodusvägi tegevjuht jõudis eluetappi, mil gümnaasium oli lõpetatud, ajateenistus läbitud ja vaja tööle minna. Pärast kaht aastat suures telekommunikatsioonifirmas töötamist tekkisid Ahtol küsimused: kas ma teen seda, mida ma tahan teha, ja kas see mulle ka tegelikult meeldib? Vastus oli ei. Tõmbas millegi poole, millesse ta täielikult usub, mis ühtib ta väärtustega ja annab vabaduse.

Juhuslik, hoopis teiseteemaline kokkusaamine vana klassivennaga (Kristjan Õunamägi, ettevõtte suurkliendihaldur ja kaasasutaja – A. T.), kellega kooli ajal väga ei suheldud, viis idee teisele tasandile. „Mina arvasin kooli ajal, et tema on imelik poiss, tema arvas, et mina,” naerab Ahto. Kuid arusaam maailma asjadest ühtis ja klišeelik tõdemus, et kõik on iseenda teha, oli suuniseks ees.

Loe lähemalt: LP