# #

Eksportöör: maherukki hind on Eestis viimase paari aastaga sisuliselt kahekordistunud, aga otsime seda ikka tikutulega taga

21.05.18

Kaja Koovit

Riik peab aktiivselt hakkama looma Eestile rahvusvaheliselt mahemaa kuvandit. See võtab kindlasti aastaid aega ning selle tööga oleks tulnud alustada juba eile. Eesti kui mahemaa kuvandil on vähemalt sama tugev potentsiaal kui Eesti e-riigi kuvandil ja rumal oleks see potentsiaal kasutamata jätta, ütles Rakvere piiritusetehase ja Moe peenviinatehase omanik ja juht Sven Ivanov.

Eesti mahetoodete eksport on viimastel aastatel järjest kasvanud, samuti on kasvanud mahepõllumaa mahud. 15. mail kinnitas valitsuse majandusarengu komisjon ühe eesmärgina, et aastal 2021 saab 51%-l Eesti pindalast kas kasvatada või korjata mahetoodangut.

Eesti ühe suurema mahetoodete eksportööri, Rakvere piiritusetehase ja Moe peenviinatehase omaniku ja juhi Sven Ivanovi sõnul oli see valitsuse poolt oluline samm õiges suunas, kuid tegutseda tuleb aktiivselt edasi. “Eesti jaoks tähtis vaadata tulevikku ja panustada senisest rohkem mahemajanduse arengusse," kinnitas Ivanov.

Loe edasi: arileht.delfi.ee, 20.05.2018