# #

ELi uue mahelogo konkursi tähtaega pikendati 6. juulini

26.06.09

Euroopa Komisjoni põllumajanduse ja maaelu arengu peadirektoraat pikendas Euroopa Liidu mahetootelogo konkursile tööde esitamise tähtaega 6. juulini 2009, esialgse kava kohaselt pidi tööde vastuvõtmine lõppema täna. Kunsti- ja disainiüliõpilastel on võimalus saada tuntuks ELi uue ametliku mahelogo loojana, lisaks on välja pandud rahalised auhinnad kogusummas ligi 200 000 krooni.

 

ELi mahetootelogo konkurss on avatud igas vanuses ELi kodanikele, kes on registreeritud üliõpilastena kõrgemas kunsti või disaini õppeasutuses – või on hiljuti omandanud akadeemilise kraadi vastaval erialal. Populaarseks osutunud kavandikonkursile on tänaseks laekunud Euroopa mahetoitu ja -põllumajandust kujutavaid töid rohkem kui 500 üliõpilaselt kõigist 27 liikmesriigist. Tänu konkursi tähtaja pikendamisele saab töid veel üles laadida pooleteist nädala võrra veebisaidile www.ec.europa.eu/organic-logo.

 

Esitatud tööde hindamise olulised aspektid on üldmulje, sõnadeta mõistmine, esitluse selgus ja ajatus. Kõige pilkupüüdvamad ja originaalsemad logod valitakse välja žürii ametlikul istungil 20. juulil 2009. aastal ning finalistid esitatakse konkursi veebisaidil www.ec.europa.eu/organic-logo. Põnevaks muudab finaali see, et aasta lõpus on kõigil Euroopa kodanikel võimalus osaleda lõplike võitjate valimisel avaliku internetihääletuse teel. 

 

Välja valitakse kolm auhinnasaajat. Esikohale tulnud logokavandit hakatakse kasutama kõikidel ELi mahetoodetel, autor saab lisaks ligi 100 000 krooni ehk 6000 euro suuruse rahalise auhinna. Teise ja kolmanda koha omanikud saavad vastavalt 3500 ja 2500 eurot. Võitjad tehakse teatavaks 2010. aasta juulis ning nad kutsutakse Brüsselisse, kus auhinnatseremooniat juhib ELi põllumajanduse ja maaelu arengu volinik.

 

ELi mahelogo konkursile esitatud töid hindab mahepõllumajanduse ja mahetootmise ekspertidest ning rahvusvaheliselt tunnustatud disainiprofessionaalidest koosnev žürii. Nimekate žüriiliikmete hulka kuuluvad professor, audoktor, loovdirektor ja tegevpartner Erik Spiekermann Saksamaalt; Lapimaa Ülikooli graafilise disaini professor Riita Brusila-Räsänen Soomest; mitme auhinnaga pärjatud noor disainer Szymon Skrzypczak Poolast; Agence BIO direktor Elisabeth Mercier Prantsusmaalt; Mahepõllumajanduse Uurimisinstituudi (FIBL) direktor Urs Niggli Šveitsist; mahetoodete turundusekspert ning Rahvusvahelise Mahetoodete Jaemüüjate Assotsiatsiooni president Tom Václavík Tšehhist ning Soil Association’i esimees Craig Sams Ühendkuningriigist. Konkursi žürii esimees on organisatsiooni Pan-European Brand Design Association endine president Rob Vermeulen.

 

ELi uus mahetootelogo:

Euroopa Komisjon otsib uut logo kinnispakis mahetoodetele, mis on pärit 27st ELi liikmesriigist ning toodetud vastavalt ELi määratletud standarditele. Uus logo võetakse üldisesse kasutusse 2010 aasta juulis. ELi uus mahetootelogo on kohustuslik kõikidele ELi 27st liikmesriigist pärit kinnispakis mahetoodetele ning vastab märgistamisstandarditele. Lisaks sellele võib ELi mahetootelogo vabatahtlikult kasutada kõikide ELis toodetud või kolmandatest riikidest imporditud pakendamata mahetoodete puhul.

 

Lisainformatsioon::

Timo Raussi

Powerhouse kommunikatsioonibüroo

Mobiil +372 56 57 1400; email timo.raussi[A]powerhouse.ee

 

Pressiteade, 25. juuni 2009