# #

Erto talus kasvatati Eesti Vabariigi juubeliks rukist

23.11.17

Erto talus, Maarja-Magdaleena lähedal, Kõrenduse külas kasvatati põllumajandus-kaubanduskoja ja rukkiseltsi ellukutsutud projekti sada rukkipõldu ja tuhat rukkileiba raames maherukist. Põllumajanduslikus väikeettevõttes kasvatatakse mahetingimustes teisigi teravilju. Tegeldakse ka lihaveiste kasvatamisega.

Rukist on Erto talu põldudel kasvatatud viis aastat, alates ajast, mil peremees Margo Mansberg alustas selles majapidamises põllumajandusettevõtlusega. “Tegeleme mahetootmisega. Rukis on selles valdkonnas väärt põllukultuur, sest tõrjub hästi umbrohtusid. Pealegi sobib see teravili hästi külvikorda. Rukki puhul võib ka kindel olla, et igal aastal saad kätte vähemalt enam vähem normaalse saagi,” rääkis Margo Mansberg.

“Tänavu koristasime keskmise rukkisaagi, üle kolme tonni kuivatatud aidakaalus. Koristasime rukist augusti viimasel nädal. Ilmad olid siis soodsad. Selle töö veidi hilisemaks jäämine vähendas aga veidi teravilja kvaliteeti,” lisas ta.

Erto talu on käesoleva aasta rukki müünud Saksamaale. “Tänavu on maheteraviljal väga hea minek ja põllumehele igati vastuvõetav hind. Maheteraviljana kasvatatud söödavilja eest makstakse praegu väga hästi,” ütles Margo Mansberg.

Loe edasi: Vooremaa