# #

Ettevõtlik Naine 2009 on mahetalunik Kaja Kesküla

11.03.10

MTÜ ETNA (Ettevõtlikud Naised) Eestimaal valis 2009. aasta ettevõtlikuks naiseks mahetalunik Kaja Kesküla Võrumaalt. Kaja on ettevõtja ja eestvedaja tulundusühistu Lõuna-Eesti Toiduvõrgustik asutamisel, tegeleb põllumajandussaaduste mahekasvatuse- ja käsitööndusliku töötlemisega, tootearenduse ja turundamisega.

ETNA hindab Kaja Kesküla saavutusteks ettevõtluses ja ühiskondlikus tegevuses puhta tervisliku toidu tootmise ja tarbimise propageerimist, järjekindlust töös võrgustikega ja uute koostööprojektide algatamist. Ta on viinud toiduvõrgustiku mahetooteid Saksa turule esindades Eestit Grüne Wohe messil. Kaja on talupidamise kõrvalt pidevalt projekte kirjutanud ja juhtinud ettevõtjate koostöövõrgustike loomiseks ja arendamiseks. Ta korraldab Tartu toiduringi juba kolmandat aastat, tänu millele jõuab iga nädal värske talukaup ligi 200 pere lauale.
Oma talus on ta avanud mahetoodete poe ja tegutseb nõustajana maaettevõtluse ja finantsmajanduse valdkonnas.
Kaja osaleb juba mitmendat aastat maaelu arengukava väljatöötamisel, tänu temale on sealses arengukavas sees naiste väärtustamine ettevõtluses. See on Eestis ainulaadne.
Uueks algatuseks on UMA MEKK võrgustikuga messide ja seminaride korraldamine, arendades koostööd kohaliku ja mahetoidu väikekäitlejatega.

MTÜ ETNA (Ettevõtlikud Naised) Eestimaal korraldas konkurssi „Ettevõtlik Naine” kolmandat aastat. Konkursi eesmärk on väärtustada ja tunnustada ettevõtlikku naist, kes tegutseb parimal viisil ja töötab maapiirkondade elukvaliteedi tõstmise nimel. Auhinna kandidaat on ettevõtja, elab ja tegutseb Eestis, omab saavutusi maakonna, piirkonna ja koduriigi elu edendamisel, on loov ja edukas ning uuendusmeelne oma tegevusalal.

EMSA