# #

Euroopa Komisjon tutvustas uut mahelogo

06.04.10

31.märtsil avaldas Euroopa Komisjon Euroopa Liidu Teatajas määruse (EÜ) nr 271/2010 uue Euroopa mahelogo kasutamisest. Alates 1. juulist 2010 on uut ELi mahelogo kohustatud kandma kõik pakendatud mahetooted, mis on toodetud ELi liikmesriikides ja vastavad vajalikele normidele. Logo jõuab turule kaheaastase üleminekuperioodiga.

Uuel logol on kujutatud rohelisel taustal 12 lehekujuliselt paiknevat tähte. „Eurolehekese" kujundas ELi mahetootelogo konkursi võitnud Dušan Milenković. Komisjon registreeris tema kavandi kollektiivkaubamärgina ja see on nüüdseks ettevõtjate käsutuses. 

Logo muutmine või muude elementidega ühendamine pole küll lubatud, ent see ei välista uue ELi mahetootelogo kasutamist koos olemasolevate riigisiseste või eraviisiliste märgistega. Uue mahepõllumajandust käsitleva määrusega, mis kehtib alates 1. jaanuarist 2009, kehtestatakse mahetoodetele ainulaadsed riigisisesed nõuded.

Samuti on täiendatud EL mahepõllumajanduse veebileht. Eestikeelsel on veel vana teave, aga inglise keelne leht on uuendatud. Prinditavate logode ja korduvate küsimuste kohta, kus on toodud selgitused seoses logo kasutamisega, saab infot Euroopa mahepõllumajanduse kodulehelt.

EMSA