# #

Evelin Ilves: Milaano koolitoidu null-kilomeetri põhimõte on muljetavaldav

30.10.12

Evelin Ilves: Milaano koolitoidu null-kilomeetri põhimõte on muljetavaldav

Evelin Ilves: Milaano koolitoidu null-kilomeetri põhimõte on muljetavaldav

© Vabariigi Presidendi Kantselei

30.10.2012

Evelin Ilves külastas Milaanos kahte munitsipaalkooli ning nimetas muljetavaldavaks, kuidas seal toimub puudega laste lõimimine tervete eakaaslastega ning kuidas on korraldatud kooliõpilaste tervislik toitlustamine.

Scuola di Via Giacosa eelkoolis õpetatakse ühes klassis nii puudega lapsi kui ka tavaõpilasi. Suur rõhk on käsitööl, arendamaks laste mõtlemist ja käelist osavust.

"Nii tunnevad puudega lapsed juba maast-madalast, et nad on lahutamatu ja loomulik osa ühiskonnast," ütles Evelin Ilves.

Scuola dell'Infanzia di Via Adriano algkoolis tutvus ta koolitoiduga tegeleva munitsipaalettevõtte tegevusega. Veerand sealse koolitoidu toorainest on mahetoit ning toiduained on valdavalt kohalikku päritolu.

"On eeskuju vääriv, et koolitoidu puhul lähtub Milaano linnavõim nn null kilomeetri põhimõttest - õpilased söövad ainult kohalikust toorainest valmistatud koolitoitu," tõdes Evelin Ilves.

Koolis on ka oma farm kodulindudega ja köögiviljaaed. Nii saavad ligi pooleteise miljoni elanikuga Milaano linna lapsed näha sedagi, kuidas tomat kasvab või kuidas muna lauale jõuab.

Evelin Ilves viibib Milaanos ja Firenzes seoses president Toomas Hendrik Ilvese töövisiidiga Itaaliasse.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229