# #

Kalamatsi kitsepiimameierei katsetab julgelt uute juustudega

17.11.13

Kristiina Kruuse

Esna, kus filmitakse ka menukat telesarja «Naabriplika», on maaliline väikeküla keset Eestit, kuhu endine doktorant Aita Mets ja tööstust õppinud Jaan Raudkivi on kolme aastaga rajanud kitsepiima töötleva Kalamatsi meierei, mille toodang jõuab nii poelettidele kui ka Eesti parimatesse restoranidesse.

Paljuski tänu soodsate juhuste kokkulangemisele läks nõnda, et Esnas asub nüüd Eesti esimene kitsepiima töötlev meierei. Meierei perenaisest Aita Metsast pidi esialgu saama hoopis teadlane. Kuid kui Tallinna Tehnikaülikoolis laborandina töötanud doktorant sõitis puhkuse ajal vabatahtlikuna Austriasse väikesesse kitsepiimameiereisse tööle, loobus ta Eestisse tagasi jõudes oma senisest tööst, sest hing kiskus maale. «Tahe maale elama tulla oli väga suur ja siis tekkis võimalus kolida Esnasse,» meenutas Aita Mets.

Täpselt samal nädalal kolis Esnasse oma vanaisa tallu elama ka varem puidutööstuses ametis olnud Jaan Raudkivi. Kumbki ei olnud veel päris kindel, mida Esnas tegema hakata, ning üksteist noored ka ei tundnud. «Aga Esnas läks kõik juba loogilist rada,» lausus Aita Mets.

Loe edasi: www.e24.ee, 17.11.2013