# #

Ökofestival kogub populaarsust

05.08.09

17.-22. augustil toimub Põlvamaal neljas looduslähedast ja keskkonnasõbralikku elustiili tutvustav ökofestival “Rohelisem elu”. Seekordse festivalinädala kursused ja retked on osutunud sedavõrd populaarseks, et praeguseks on saada veel vaid üksikuid vabu kohti.

Ökofestivali eesmärk on õpetlikku iva külvates kasvatada meie loodust ja traditsioone hoidvaid inimesi, selgitas korraldaja Kaire Mets, Põlvamaa Arenduskeskuse juhataja.

Programmis on mahetoidukursus, käiakse külas mahetaludes, ökokodudes ning iluaiaretkel. Õppida saab maakiviehitust, restaureerimist, nõelviltimist ja muud. Looduse mitmekesist palet saab tundma õppida seene- ja linnuretkel, öisel vähiretkel, Ahja jõe parvematkal või terve ööpäeva vältaval loodusretkel. „Seekordse festivalinädala ettevõtmised on osutunud nii populaarseteks, et paljud kursused on juba lukus. Üksikuid vabu kohti leidub aga veel loodusretkedele ja tuuridele,“ tutvustas Mets. Registreerida saab aadressil www.ecofest.ee  

Festivalinädala kavast leiab ka avatud üritusi. 17. augusti hilisõhtul toimub Karilatsis, Põlva talurahvamuuseumis “Tähistaeva öö” koos Urmas Sisaskiga. Keskkonnaspetsialistid ja rohelise energia huvilised on oodatud osalema seminaril „Profilt profile“, mis toimub 18. augustil Räpina Keskkonnamajas. Seekordne seminar on pühendatud erinevatele taastuvenergia allikatele, nende kasutusele ja keskkonnamõjudele.

Ökofestivali põhipäevale 22. augustil Karilatsis, on kutsutud kõik huvilised. Osaleda saab festivali töötubades ning seminaridel, mekkida mahetoitu ja uudistada väljapanekuid ning osa saada loodustoodete laada eripakkumistest. Päeva laulavad rõõmsaks koorid kontserdil “Laululahingu laulud” Tarmo Leinatamme ja Antti Kammiste juhatusel.

Ökofestivali “Rohelisem elu 2009” korraldavad Põlvamaa Arenduskeskus, Põlva Maavalitsus, MTÜ Keskkonnateenistus ja Põlva Talurahvamuuseum ning seda toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:
Kaire Mets
SA Põlvamaa Arenduskeskus juhataja
Tel 506 6568, 799 8958
kaire.mets[A]polvamaa.ee