# #

Konverentsil räägitakse maheaianduse edendamise võimalustest

28.11.16

Teisipäeval, 29. novembril kell 10.30-17.00 toimub Viljandimaal Eesti Maaülikooli Polli Aiandusuuringute Keskuses mahekonverents, kus arutletakse maheaiandussaaduste tootmise, töötlemise ja turustamise edendamise teemadel.

„Nõudlus mahetoodete järgi kasvab iga aastaga, eriti just kodumaise maheköögivilja ja -puuviljade osas – seetõttu on äärmiselt vajalik tõsta saagikust, et ka kevadel oleks võimalik pakkuda kodumaist maheköögivilja,“ sõnas Eesti Maaülikooli Mahekeskuse juhataja Elen Peetsmann. „Samuti on oluline tooraine väärindamine, mis annab võimaluse jõuda välisturugudele, sest mahetoit on kvaliteedimärk. Seda enam, et keskkonnaseire tulemused näitavad, et tavatootmises kasutatavad sünteetilised taimekaitsevahendid jõuavad meie põhjavette, mulda ja ka saadustesse.“

Konverentsil esineb Iain Tolhurst Suurbritanniast, kes on üle 40 aasta tegelenud maheköögiviljakasvatusega ettevõttes Tolhurst Organic. Konverentsil tutvustab ta erinevaid innovaatilisi agroökoloogilisi lahendusi, et suurendada keskkonnasäästlikult köögiviljakasvatuse tootmisefektiivsust. Mahepõllumajanduse olulisusest ja kasust keskkonnale annab ülevaate Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Anne Luik, praktilisi kogemusi jagavad Eesti tunnustatud maheettevõtted. Maheõunamahla kvaliteedist ning inimesele kasulikest ja kahjulikest ühenditest räägib Eesti Maaülikooli doktorant Lagle Heinmaa. Ülevaate mahepõllumajanduse hetkeolukorrast Eestis annab Virve Järvsoo Põllumajandusametist. Merit Mikk Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskusest annab ülevaate mahetoodete turustamisest ja tarbimisest ning Elen Peetsmann Eesti Maaülikooli Mahekeskusest tutvustab mahetalude ja lasteasutuste seniseid koostöökogemusi ja võimalusi tulevikuks.

Konverents on suunatud mahetootjatele, -töötlejatele, turustajatele, nõustajatele, teadlastele ning teistele mahetoiduhuvilistele.

Videoülekannet konverentsist saab vaadata: http://video.emu.ee

Konverentsi programm: http://www.emu.ee/ylikoolist/uudised/sundmused/kalender/2016-11-29/mahepollumajanduse-konverents/

Konverentsi korraldab Eesti Maaülikool. Konverents toimub „Teadmussiirde pikaajaline programm mahepõllumajanduse tegevusvaldkonnas“ raames, toetab Euroopa Liit.

 

Lisainfo: Elen Peetsmann, Eesti Maaülikooli Mahekeskuse juhataja, e-post: elen.peetsmann[A]emu.ee, tel: 53044003​