# #

Koplimäe mahetalu avab talupood-kohviku

17.03.12

Ain Lember

Leader-toetuse abil möödunud sügisel alanud Koplimäe mahetalu talupood-kohviku ehitamine on jõudnud lõpusirgele ning peatselt võivad külalised õdusas ruumis kohvi juua ja talu tooteid kaasa osta.

"Riiulid on praegu veel puudu," ütles Pöide vallas Uuemõisa külas asuva Koplimäe mahetalu peremees Olev Müür värskelt remonditud 35 ruutmeetri suurust värskelt remonditud ruumi näidates.

Koplimäe mahetalu endisest kolikambrist sündinud talupood-kohvik pole siiski päris tavaline kauplus, sest alkoholi ja tubakat seal ei müüda, igapäevaseid toiduaineid samuti mitte. Ka puudub pood-kohvikul kindel lahtiolekuaeg."See seoks meid liiga ära ja siis peaks olema juba eraldi töötaja palgatud. Esialgu on pood-kohvik lahti ikkagi vaid siis, kui me just kodus oleme," rääkis Olev Müür.

Paarkümmend inimest mahutavas ruumis saab pidada ka seminare ja õppepäevi. Talupoe kaubariiulitel saab olema esindatud kogu Koplimäe mahetalu tootesortiment, kuhu kuulub juba 40 nimetust tooteid. Koplimäel tehakse omakasvatatud speltanisust, rukkist ja tatrast täisterajahu, püülijahu, mannat, kliisid ning ka küpsiseid.

Loe edasi: Saarte Hääl, 17.03.2012