# #

Kuus linna kooli ja lasteaeda hakkavad pakkuma mahetoitu

23.02.18

"Lõpptulemusena võiks kõigi linna koolide ja lasteaedade lapsed süüa mürgivaba toitu, milles ei leidu põllumajandusmürkide jääke ning kehavõõraid sünteetilisi aineid," ütles abilinnapea Züleyxa Izmailova.

Izmailoval on plaan hakata Tallinna kuues koolis ja kuues lasteaias pakkuma lastele mahetoorainetest valmistatud tasuta toitu. "Uurimuste järgi on mahetoidus rohkem vitamiine ja kasulikke aineid," lausus abilinnapea. "Aga sellist nõuet, et nüüd hakkavad kõik lapsed sööma ainult juurikaid, küll ei ole. Põhimõte on ikkagi see, et koolisöökla toit oleks maitsev ja toitev, lapsed tahaksid seda süüa ja saaksid sealt kõik neile vajalikud ained kätte. Asja üks külg on veel ka see, et lapsed saaksid ise toitu valida ja tõsta. Siis nad õpivadki tõstma taldrikule just nii palju kui süüa tahavad ja toitu ei lähe raisku."

Mõned juba pakuvad

Izmailova sõnul on kavas pilootprojektiga algust teha selle aasta teises pooles. "Kõigepealt valime pilootprojektiks välja kaksteist lasteasutust, kuid eesmärk on ikkagi see, et linna kõigi koolide ja lasteaedade kõik lapsed saaksid süüa mürgivaba toitu, milles ei leidu põllumajandusmürkide-pestitsiidide jääke ning kahjulikke, kehavõõraid sünteetilisi aineid."

Loe edasi: Pealinn