# #

Kümnendiku Taani toiduturust annab mahetoit

29.09.16

Foto: Organic Denmark

Foto: Organic Denmark

Taanis on maheturg 2016. aasta esimese pooles kasvanud 18% ja nüüdseks moodustab mahetoit kogu toiduturust 9,9%, mis on kõrgeim protsent maailmas. Ka naaberriik Rootsi ei jää kaugele maha – sealne mahetoidu turuosa on 9%.

„Taanlaste märkimisväärselt kasvav nõudlus mahetoidu järele näitab, et toiduvalikul arvestatakse loomade heaolu, looduse ja põhjaveega,“ ütles Per Kølster, Organic Denmarki juht. Ta lisas, et mahesektor tuleb kasvava nõudlusega toime. Jaekaubanduses on mahetoit lihtsamini kättesaadav, valik on lai ja hinnad on madalamad. Mahetootjaid tuleb juurde ja nõudluse kasvades on vaja, et neid lisanduks järjepidevalt ka edaspidi.

Mahetoodangu müük on Taanis kasvanud enam kui kümme aastat järjest, samuti on viimase viie aasta jooksul kolmekordistunud mahetoodangu pakkumine toitlustuses. 2015. aastal ostsid toitlustuskohad, haiglad jt 27% rohkem mahetoorainet kui aasta varem. Kümne aastaga on Taani mahetoodangu eksport seitsmekordistunud, lähiaastatel oodatakse ekspordi kasvu eelkõige Rootsi ja Saksamaale.

Allikas: organicdenmark.com, 28.09.2016 

Turuarendustoetuse abiga rahastatud tegevus