# #

Loodusvägi kutsub nautima Tallinna jõuluturul kohapeal valmivat glögi

19.11.16

Täna, 18. novembril saab Tallinna Raekoja platsist muinasjutuline jõulumaailm – avatakse traditsiooniline jõuluturg. Jõuluturult kaheksa aastat tagasi tuule tiibadesse saanud Loodusvägi OÜ kutsub nautima erilaadset maheglögi – ainsat soojendavate ürtidega jõulujooki turul, mida valmistatakse hoolikalt valitud mahetoorainest otse külastajate silme all kohapeal. 

Loodusväe ehedalt marjamaitselisest mustika-mustasõstraglögist on jõuluturul kujunenud läbi aastate tõeline külastajate lemmik nii Eesti inimeste kui ka turistide seas ja seda põhjendatult. 

„Meie glögi on ainus, mida valmistatakse Raekoja platsil hubastes majakestes kohapeal. Kvaliteetsete mahekoostisainetega ning luksuslike ürtidega jõuab glögisse just see ehe jõuluootuse emotsioon, mida on siin muinasjutulisel turul kõikjal tunda,“ lausus ettevõtte üks asutaja Ahto Vegmann.  

Glögi on traditsiooniline jõulujook, mida saab valmistada mitmel moel. Loodusväe maitseküllane maheglögi valmib marjadest pressitud täismahlast, mitte kontsentraadist. „Väärtuslik metsmustika- ja mustasõstramahl on tuntud oma kõrge antioksüdantide sisalduse ning vitamiinirohkuse poolest, millest on külmetushaiguste perioodil organismile palju tuge,” selgitas Vegmann.

Mahlale lisatakse kaheksat soojendavat ürti ja vürtsi, mille tulemusel sünnib tõeliselt jõuduandev võlujook talveks. 100% looduspuhtast toorainest valminud marjaglögi on alkoholivaba ning sobib tänu sellele hästi ka lastele. Magustajana on väekas joogis kasutatud pisut roosuhkrut. Lisaks glögile pakub Loodusvägi jõuluturul hõrke, käsitööna valminud gluteeni- ja piimavabasid tatrajahust piparkooke. 

Loodusvägi kutsub jõuluturule oma hubastesse glögimajakestesse kohapeal valmivat sooja vürtsikat jooki nautima ja mõtteid vahetama täna juba alates kella 10 hommikul. Maheglögi valmib turul kahes majakeses – Kullassepa tänava poolsel küljel ja Mündi tänava poolsel küljel. Jõuluturg on avatud kuni 7. jaanuarini iga päev kella 10–19, kuumi jooke saab nautida P-N kuni kella 22 ning R-L kuni kella 23. 

Loodusvägi OÜ on Eesti suurim ja tuntuim mahebränd, mille tegevus sai kahe koolivenna Ahto Vegmanni ja Kristjan Õunamägi eestvedamisel alguse metsmustika-mustasõstraglögi valmistamisest 2008. aasta jõuluturul. Täna on ettevõtte valikus juba ligi 100 mahetoodet, sealhulgas näiteks 100% täismahlad marjadest, tervislikud täisteraviljatooted, väärtuslik metsamesi, väekad toornäksid, -batoonid, smuutid, marjapulbrid jm. Loodusvägi ekspordib mahetooteid ka mitmesse välisriiki ning on hinnatud partner vastutustundlike ärikingituste korraldamisel paljudele Eesti ettevõtetele.