# #

“Maahommik” tuuritas ringi looduslähedase eluviisiga peredes

18.10.12

Vilma Rauniste

Mõni päev tagasi, esmaspäeval käis ETV “Maahommiku” võttegrupp külas Saaremaa keskmise suurusega piimatalunikul ja ühe väikeloomapidaja juures. Põigati sisse ka linnas asuvasse Saarte Sahvri öko- ja kohaliku kauba poodi, kust kiirustati edasi Sõrve osa saama ühe fantastilise pere tegemistest. Pere, kes asustas aastakümneid tühjana seisnud küla taas inimeste, loomade ja ettevõtlusega.

Kliki ja vaata suuremat pilti

Kliki ja vaata suuremat pilti

“Maahommik” saate-meeskond ja Saarte Sahver poepidaja Lii Kirves koos pojaga. FOTOD: Vilma Rauniste

Sellelaupäevases “Maahommiku” saates näeme ja kuuleme meie piimatootjate tegemistest ning uudistame pisikest nišipoodi.

“Maahommiku” toimetaja Jana Rand tutvustas esmalt saatemeeskonda: režissöör Tiit Hummel, operaator Meelis Kadastik, helioperaator Rein Puks ja saatejuht Madis Kimmel. “Meil on plaanis teha piimandusalane saade, kus räägitakse nii suurtootmisest ja keskmistest ettevõtjatest kui ka väiketootjatest.


Meie seisukoht on selline, et kõigil peab oleme koht siin päikese all. Kes tahab, saab “kilepiima”, kes aga tahab, peab saama naturaalset piima otse talust. Täna (esmaspäeval, 15. – toim) on meil plaanis Saaremaal ringi sõita. Juba käisime Jaan Kiideri talus, kus on väga ilusad lehmad, kena talu ja toredad inimesed.”


Jana Rand oli vaimustuses, et kõigil lehmadel on nimele lisaks ka oma lugu. Ning et taluperenaine Anne tunneb kõiki lehmi nägupidi. “Elu seal on tõepoolest ilus. Loomad jalutavad väljas rohelisel rohul. Ma tõesti usun, et need lehmad annavad paremat piima kui need, kus pidamistingimused pole nii loomasõbralikud.


See on näide, kuidas inimesed elavad loodusesõbralikult. Ei mingeid erilisi investeeringuid ega üle mõistuse teadust, vaid lihtne ja looduslähedane elu. Seda on lihtsalt ilus vaadata ja on tore, et selliseid inimesi on olemas,” lisas Jana Rand.

Loe edasi: www.meiemaa.ee, 18.10.2012