# #

Maaülikooli mahepäev Tõnissoni aias 25. augustil

22.08.11

20. sajandi alguses rajas tulevane riigivanem Jaan Tõnisson koos venna Jüri Tõnissoniga Tartu piirile Eerikale tolleaegse suurima aiandustalu, kus praegu areneb Eesti Maaülikooli mahepõllumajanduslik uurimiskeskus. 

Eesti Maaülikool kutsub neljapäeval, 25. augustil kõiki huvilisi tutvuma mahepõllumajanduse põhimõtete ning Tõnissoni aias ja PKI Eerika katsealadel läbiviidavate põldkatsetega. Selgitatakse ka keskkonna ja põllumajanduse vahelisi seoseid ja tutvustatakse aiandustalu ajalugu. Huvilised on oodatud tutvumisringile koos maaülikooli teadlastega kell 12.15 ja 14.15.

Professor Anne Luik räägib, miks on oluline pöörata tähelepanu keskkonna- ja tervisesõbralikule tootmisele. Professor Kadri Karp selgitab vanade õunapuude rolli aias ning miks eelistada kodumaist viinamarja ja maasikat. Dotsent Eve Veromann tutvustab, kuidas on võimalik kasulikke putukad kaasata kvaliteetse saagi saamisele ning kuidas eri viljelusviisid mõjutavad nii mullaviljakust kui elurikkust.

Tõnissoni maja asub Viljandi ringil Eerikal EMÜ õppehoone kõrval pargi sees (pärast linnapiiri). Kohale saab liinibussiga nr 7, peatus Eerika.

Palume võimalusel oma tulekust teada anda e-kirja teel mahekeskus@emu.ee või tel 7425010. 

Lisainformatsioon:
Anne Luik, anne.luik@emu.ee, tel: 5151556