# #

Mahepõllumajanduse Koostöökogu valis uueks eesistujaks TÜ Eesti Mahe

28.05.10

Otepääl 26.-27. maini toimunud Mahepõllumajanduse Koostöökogu kokkusaamisel valiti uue aastase perioodi eesistujaks tulundusühistu Eesti Mahe, kes võttis selle kohustuse üle Eesti Maaülikooli Mahekeskuselt. Kohtumisel arutati sügisel esmakordselt toimuva Aasta mahetootja ja Aasta mahetoote 2010 konkursi tingimusi. Täpsem info konkursi toimumise aja ja tingimuste kohta avalikustatakse juuni lõpus kodulehel www.maheklubi.ee. Kokkusaamisel arutati ka mahetoetuse ning ühtse põllumajanduspoliitika 2013+ teemadel, et esitada oma ettepanekud ja seisukohad Põllumajandusministeeriumile.
Kokkusaamine toimus Pühajärve SPA & Puhkekeskuses, kus prooviti ka nende uut mahemenüüd. Koostöökogu tunnustab Pühajärve entusiasmi ja pingutusi, et pakkuda oma klientidele mahetoitu. Mahetoidu kättesaadavus ja mahetoitlustuse võimaluste laiendamine olid samuti koostöökogu päevakorras.
Mahepõllumajanduse Koostöökogu loodi 2006. aastal aktiivsete maheorganisatsioonide poolt eesmärgiga seista ühiselt mahesektori huvide eest ja edendada mahepõllumajandust Eestis. Praegu on koostöökogul 11 liikmesorganisatsiooni, eelnevalt on koostöökogu eesistujaks olnud Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus ja Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskus.
Tulundusühistu Eesti Mahe (www.eestimahe.ee) asutati 2003.aastal ning ühistusse kuulub ligi 100 mahetootjat. Ühistu eesmärk on liikmete teenindamine mahesaaduste tootmisel, käitlemisel ja turustamisel.
 
Lisainformatsioon:
Elen Peetsmann
EMÜ Mahekeskus
elen.peetsmann[A]emu.ee
Tel: 5304 4003