# #

Mahetoidu päev Viljandimaal Naatsaku mahetalus

10.08.12

12. augustil kogunevad Viljandimaal, Paistu vallas asuvasse Naatsaku mahetallu mahetoidu huvilised ja mahetootjad.
Mahetoidu päeval saavad tarbijad oma silmaga näha, kuidas mahetootmine käib ja tutvuda talus kasvatatavate metssigade, kodulindude, tera-, aed- ja puuviljakasvatusega, maitse- ja teetaimedega, talu ajaloo ja inimestega.
Arvo Purga Eesti Biodünaamika Ühingust räägib maheviljeluse põhimõtetest ja arengust Eesti taludes. Viljandi OTT (otse tootjalt tarbijale) esindaja Anu Johani teeb kokkuvõtte senisest tegevusest ja OTT poolt pakutavast toidukaubast. Ökokokk Kaarina Naur räägib mahetoodangust meie toidulaual.
Lõunaks pakuvad perenaine ja peremees Kersti ja Martin von Schwanenflügel mahetoorainest valmistatud toitu. Kohal on mitmed mahetootjad mujalt, kes ka oma tooteid on maitsmiseks ja ostmiseks kaasa toonud.
Päeva üks korraldajatest, mahetalunik Kadri Vollmann kinnitab: "Linnainimesed saavad siin oma silmaga vaadata, kuidas mahetootmine käib. Tahame tarbijatele näidata, et mahetootmine on looduslähedane, loomasõbralik ja kasulik ka inimesele."

Mahetoidu päeva korraldavad Viljandi OTT, Viljandi Maanaiste Ühendus, Eesti Biodünaamika Ühing ja Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus, toetab EV Põllumajandusministeerium turuarendusetoetuse raames.

Kontakt
Kadri Vollmann
everti[A]hot.ee
56603124