# #

Mahetoodang on leidnud eestlaste toidulaual kindla koha

19.12.13

Hiljuti avati Norde Rimis juba neljas kodumaiste mahetoodete kauplus Talu Toidab. Vähem kui kahe aastase tegevusaja jooksul on talupoodides esindatud kohalike tootjate hulk kahekordistunud. 

Talu Toidab kaupluste eestvedaja ning hiljuti Eesti parima mahetootja tiitliga pärjatud Margus Lille  sõnul on talupoodides praegu müügil 85 kodumaise tooja mahetoodang.  „Seda on kaks korda enam kui esimese poe avamisel. Talupoodide käive on sel aastal võrreldes 2012. aastaga kasvanud enam kui poole võrra. See näitab, et eestlaste toidulaual on kodumaised mahetooted leidnud kindla koha.“ 

Kõige populaarsemad tooted talupoodides Talu Toidab on mahe- ja vutimunad, mahetoorpiim ja -taimeteed. Puu- ja köögiviljadest on lemmikud Ojametsa talu porgandid, õunad ja mahesibul. Lille sõnul on inimestel suur huvi ka sealiha ning maheveise- ja mahetalleliha vastu. „Väga hästi läheb ka hiljuti lettidele lisandunud erinevatel maiustustel,“ täiendas Lille.  
Saabuvate pühadega seoses soovitab Lille sõpradele ja perele kingituste soetamiseks sammud talupoodi seada. „Lisaks tavapärasele mahedalt kasvatatud  toidukaubale leiab talupoodidest ka erilisi maiustusi  ja lisandeid, mis sobivad jõuluvana hästi kingikotti – Allew Magusameistrite ökošokolaadid ja -kommid, Loodusväe mahetatraküpsised ja glögi, erinevad meetooted, Mustjala sinepid ja Kodusahvri mahemurakamoos,“ sõnas ta. 

Talu Toidab talupoed asuvad Haabersti, Mustakivi ning Ülemiste  Rimides. Hiljuti avati talupood ka Norde Rimis.

Allikas: Rimi