# #

Mahetooted olid Eesti Parim Toiduaine 2020 konkursil edukad

01.07.20

Toiduliit

Selle aasta Eesti parima toiduaine konkursil pälvisid tunnustuse ka kolm mahetoodet, kaks neist Salvestilt ja üks väikeettevõttelt Punch Drinks.

Parim Lisandväärtusega Toit on Salvesti Presto ökoloogiline hernepüreesupp mündiga. „Omapärase maitsega mahehernestest püreesupp paistab oma kategooria toodetest selgelt esile. Tegu on madala kalorsusega, kuid kõrge valgu- ja kiudainesisaldusega 100% ökoloogilisest toorainest supiga, mis sobib ka taimetoitlastele. Huvitava maitsenüansi annab hernesupile münt,“ ütles Sirje Potisepp. 

 

Foto: www.salvest.ee

Foto: www.salvest.ee

Parima Puu- ja Köögiviljatoote tiitli võitis Salvesti Ökoloogiline õuna-mango-peedi-mustsõstrapüree Muuti. „Toote puhul jäi meelde selle huvitav maitsebukett, mis kombineeris magusaid puuvilju peedi ja mustsõstraga. Muutis on kasutatud ainult parimaid mahedalt kasvanud tooraineid ning sellesse pole lisatud grammigi suhkrut – toote magusus tuleneb puu- ja köögiviljadest ning marjadest. Mõnus smuuti sobib suurepäraselt tervislikuks vahepalaks või snäkiks,“ sõnas Potisepp.  

 

Foto: Lauri Laan

Foto: Lauri Laan

Sellel aastal valiti eriauhinnana ka Kaupmeeste Lemmik, milleks sai Punch Drinks’i suvine kokteil „Cucumber Spritz“. 

 

Lisainfo konkursi tulemuste kohta: www.toiduliit.ee