# #

Mahetooted olid Eesti parima toiduaine konkursil võidukad

25.04.19

Eile toimunud Eesti Toiduainetööstuse aastakonverentsil kuulutati välja selle aasta parimad toiduained. Meil on väga hea meel, et kahekümne kuuest auhinnast koguni seitse läksid mahetoodetele! 

Eesti parimaks lisandväärtusega toiduaineks valiti Salvesti Smushie ökoloogiline pirni-kiivismuuti spirulinaga. „Smushie pälvis tänavu ka parima puu- ja köögiviljatoote tiitli ning on igati õigustatult välja teeninud ka tunnustuse toote kõrge lisandväärtuse eest — see kiudainerikas toode on valmistatud 100% ökoloogilisest toorainest ning see ei sisalda teragi lisatud suhkrut, rääkimata säilitus-, lõhna- ja maitseainetest. Võidutoode on leidnud tunnustust juba ka välismessidel ning seda eksporditakse täna juba kümnesse riiki üle maailma, teiste seas ka näiteks Singapuri ja Vietnami,“ ütles Sirje Potisepp Toiduliidu pressiteates. 

Parima piimatoote tiitli pälvinud Saaremaa Piimatööstuse Öko täispiima puhul tõi hindamiskomisjon esile selle eheda puhta maitse, mis on märk väga kõrgest kvaliteedist. 

Eesti Parim Lastetoit 2019 on Salvest AS’i Põnni Ökoloogiline puuvilja-jogurtismuuti küpsistega 6+. 

BabyCool sügavkülmutatud pirnipüree kuubikud ettevõttelt SaareGurmee OÜ pärjati kahe tiitliga: Eesti Parim Toiduaine Lääne-Eesti väikeettevõttelt 2019 ja Rahva Lemmik 2019. 

Eesti Parim Toode Virumaa väikeettevõttelt oli Moe Peenviinavabrik/ Moe Distillery valmistatud maitseviin J.J. Kurberg Kanep. 

 

Palju õnne!

Kõigi pärjatud toodete nimekirja vaata siit. 

Fotod: Eesti Toiduliit, BabyCool, Moe