# #

Mahetootjad pääsevad Rakvere Lihakombinaadi abiga lambalihaga Selveritesse

03.02.12

Tanel Raig

Rakvere Lihakombinaat toob sel nädalal Selverite lihalettides müügile mahe talleliha. Mahe talleliha pärineb tulundusühistult Eesti Mahe, kes korraldab talleliha mahekäitlemise Rakvere Lihakombinaadi tellimisel.

Rakvere Lihakombinaadi turundusjuhi Triin Lõokese sõnul on  käivitatud projektil kaks eesmärki. “Esiteks tahame pakkuda lisaks eestimaisele sea- ja lihaveiselihale kodumaist mahe talleliha, mis meie senisest valikust puudus,” selgitas Lõoke tagamaid. “Teiseks annab koostöökokkulepe väiketootjatele väga laia jaotusvõrgu jaekaubanduses, sest seni ainult turgudel ja ökopoodides saada olev maheliha jõuab nüüd 28 Selverisse üle Eesti.”

Triin Lõoke lisas, et müügile tuleb 8 erinevat talleliha toodet. Eesti Mahe juht Jaan Nõmmik avaldas koostööprojekti üle heameelt ja lisas, et see elavdab oluliselt Eesti väiketootjate perspektiive, kellel on väga raske üksinda oma toodanguga suurtesse kauplustesse jõuda. Jaan Nõmmik tõi välja ka kasu maheda mõtteviisiga tarbijate jaoks, sest loomad söövad looduslikel karjamaadel ja oluline on loomade heaolu. Tulundusühistuga Eesti Mahe on seotud 15 suuremat mahelambakasvatajat Eestis.

Loe edasi: Äripäev, 02.02.2012