# #

Michelle Obama rajas maheaia

29.04.09

Mahepõllumajanduslikult majandatava väikese aia eesmärk on varustada Ameerika tuntuimat perekonda toiduga ning toorainetega ametlike vastuvõttude jaoks, kuid veelgi tähtsam on Michelle Obama sõnul selle hariduslik roll. Mrs. Obama arvab, et ajal, kus laste rasvumine ja suhkruhaigus on muutunud rahvusmureks, on oluline lastele õpetada, kuidas kasvatatakse tervislikke puu- ja köögivilju: „Ma loodan, et lapsed hakkavad harima oma vanemaid ja see omakorda kandub edasi meie kogukondadesse.“

Aia suuruseks plaanitakse 330 ruutmeetrit, seda aitavad harida kakskümmend kolm Washingtoni Bancroft´i põhikooli viienda klassi õpilast.

 

Michelle Obama algatus on ajanud ärevusse Ameerika tavapõllumehed. Kui Mid America Croplife Association avastas, et aed tuleb mahepõllumajanduslik, saatsid nad esileedile kirja, paludes kaaluda aia pidamist „tavapäraselt“. Esmapilgul ei tundugi kiri nii imelik, kõigest üleskutse väärtustada Ameerika põllumajanduse tähtsust. Kuid tähelepanelikumal lugemisel on märgata ideed: ärge julgustage ameeriklasi omaenda toitu kasvatama, sest praktilisest küljest vaadatuna ei ole sellel mõtet, ja ärge julgustage neid mõtlema, et mahetoit on kuidagi moodi parem kui tavatoit.

Kirja autorid pole aga paraku mitte farmerid, vaid hoopis taimekaitsevahendite müügi ja levitamisega tegelevad firmad ning nende seas on selliste firmade esindajad, nagu Monsanto, Dow AgroSciences, Syngenta, BASF Corporation, and Bayer CropScience – tänapäeva pestitsiidi- ja GMO-turu hiiglased.

 

Allikad: www.organicconsumers.orgwww.examiner.com/x-5405-NY-Gardening-Examiner~y2009m3d29-Agricultural-chemical-industry-shudders-at-organic-White-House-garden