# #

Parim lihaveisekasvataja on Airi Külvet Puutsa talust

22.02.23

Lii Sammler

Täna tunnustab Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) juhatuse liige Meelis Annus 2022. aasta parimat piimakarjakasvatajat ja parimat lihaveisekasvatajat.

Parim lihaveisekasvataja on Airi Külvet. Jõgevamaal asuva Puutsa talu perenaise karjas on 147 lihaveist, kellest ammlehmi on 50. Karjas on peamiselt aberdiin-anguse ja simmentali tõugu loomad, lisaks kasvatatakse herefordi ja eksootilise wagyu tõugu veiseid. Airi Külvet tegeleb aretusloomade müügiga ning toodab kvaliteetset veiseliha, lisaks tegeleb ta aktiivselt selle propageerimisega.

„Lihaveisekasvatus on Eestis pika traditsiooniga tegevusharu ja kõrvalt vaadates tundub see lihtsa ärina. Reaalsus on aga teine: loomad vajavad igapäevast tähelepanu ja hoolt ning omanikul tuleb oma teadmisi pidevalt täiendada. Airi Külveti majapidamine on hea näide, kuidas läbimõeldult tegutsedes on võimalik ka väiksema karja abil ära majandada. Lisaks jagab ta oma teadmisi koolis loenguid andes ja juhib MTÜd Liivimaa Lihaveis,“ ütles MESi juhatuse liige Meelis Annus.

Loe edasi: maaleht.delfi.ee, 22.02.2023