# #

Parim mahetootja: ma ei arvanud, et saan hakkama

15.12.13

Verni Leivak

«Ah et läksid linnast maale? Mahepõllumeheks? Kõik te, lollid, teete nii!» naernud kord üks kogenud põllumees tänavuse Eesti parima mahetootja tiitli pälvinud Kiltsimäe talu peremehe Margus Lille üle.

Et mahedat – ilma igasuguste mürgiste kemikaalideta – köögivilja on võrreldes teiste mahesaadustega kõige keerulisem toota, ei osanud Margus Lille (40) 12 aastat tagasi uneski näha.

«Kui aga sain aru, et olen valinud lolli tee, oleksin tagasikäiku andes veel rohkem kaotanud,» ütleb Lille. «Õnneks on kõige raskemad ajad möödas ja jälle paistab päike!»

Eesti parim mahemajapidamine asub Kiltsimäel, pisut üle 30 kilomeetri Tallinnast eemal. Esmapilgul ei jäta paik sugugi sellist muljet, et just siit jõuab eestlaste toidulauale sadu tonne tervislikku toitu. Talu nagu talu ikka – kõrval abihooned ja  suveköök, taamal suur põllutehnika- ja masinapark, kass, haned ja kanad, keda terroriseerib viimasel ajal kanakull, puudealuses minilaudas (kirjaga «Notsu ja Põssa kodu») kaks mets- ja kodusea ristandnotsut. Idüll!

Loe edasi: www.postimees.ee, 15.12.2013