# #

Pühapäeval kuulutatakse välja selle aasta parim mahetootja ja -toode

13.09.12

Pressiteade
13. september 2012 

Pühapäeval kuulutatakse välja selle aasta parim mahetootja ja -toode

Tänavu valiti kolmandat korda Eesti parim mahetootja ja parim mahetoode. Võitjad kuulutatakse välja pühapäeval, 16. septembril kell 15.00 Eesti Vabaõhumuuseumis Rocca al Mares Eesti leiva päeval, mille alateema on „Leiba ja tsirkust".

Parima mahetoote konkursil kandideerisid töödeldud mahetooted, iga töötleja sai esitada kuni kolm toodet. 14 talu ja töötlemisettevõtet esitasid konkursile kokku 30 toodet.

Parima toote väljaselgitamist juhtis Dimitri Demjanov Eesti Kulinaaria Instituudist, kes kinnitas: „Hindajad oli ühel meelel, et 2012 konkursil esitletud tooted olid võrreldes eelmiste aastatega enim läbimõeldud nii terviklahenduste - sisu ja pakend - osas kui ka peamise omaduse - maitse - esiletõstmise poolest. Arenguruumi on aga tarbimisväärtuse tõstmisel ja sihtgrupi leidmisel. Eesti mahetooted on positiivse trendiga ja turule tuleb aina rohkem nii uusi tegijaid kui ka tooteid," rääkis Dimitri Demjanov

Parima mahetootja konkursile esitasid maheorganisatsioonid üheksa kandidaati. „Nagu varasematel aastatelgi, polnud parimate väljavalimine kerge ülesanne. Ettevõtted olid küllaltki erinevad nii suuruse kui ka tegevusvaldkonna poolest," sõnas Airi Vetemaa Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutusest. „Eriti rõõmustab see, et enamik kandidaatidest olid noored ettevõtjad, kellel on olemas visioon ja tahe oma ettevõtteid arendada. See annab lootust, et maaelul ja mahetootmisel on tulevikku," tõdes Airi Vetemaa.

Vabaõhumuuseumisse tulekuks tasub mahetoidu huvilistel varuda terve päev. Leivapäeva ürituste seas on mahetoidul tähtis roll. Näiteks peetakse Sassi-Jaani talu õuel mahetoodete laata, kus saab maitsta Eestimaist mahetoitu ja seda otse tootjatelt osta. Lastele mõeldud mahetoidu töötubades valmistatakse maitsvaid mahesnäkke. Ka külastajad saavad konkursil osalenud mahetoodetest valida oma lemmiku, hindamine toimub Sassi-Jaani talu õuel kell 12.00-13.00.

Konkursid korraldas Põllumajandusministeeriumi tellimusel Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus koostöös Eesti Kulinaaria Instituudi ja Mahepõllumajanduse Koostöökoguga.

Lisainfo:
Mahetoidu programm 16. septembril
10.00 - 17.00 Eestimaise mahetoidu laat ja degusteerimine
12.00 - 13.00 Leivapäeva külastajate lemmikmahetoote valimine
13.00 - 14.00 ja 15.00 - 16.00 Avatud on mahetoidu valmistamise töötoad lastele, läbi viib Marina Koho
15:00 Konkursside „Parim mahetootja 2012" ja „Parim mahetoode 2012" võitjate ning leivapäeva külastajate lemmikmahetoote väljakuulutamine

Lähem info Eesti leiva päeva kohta www.evm.ee

Lisainfo:
Airi Vetemaa
Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus
www.maheklubi.ee
mahepm[A]gmail.com
5039802