# #

Rimi avas Ülemiste hüpermarketis talupoe

11.12.12

Rimi avas Ülemiste hüpermarketis kolmanda talupoe, kus pakuvad oma toodangut rohkem kui 40 Eesti väiketootjat, suur osa neist mahetootjad. 

Talupoe eestvedaja ja osaühingu Talu Toidab esindaja mahetalunik Margus Lille sõnul on seni avatud Rimi talupoodidel oma väljakujunenud klientuur. „Paljud tarbijad hindavad talupoodi mugava alternatiivina talust või turult toodete ostmisele ning klientide huvi Rimi talupoodide vastu on kõrge,“ kommenteeris Lille. Ülemiste Rimi talupoe valikus on piima-, liha- teravilja- ja pagaritooted, samuti taimeteed, maitsetaimed, munad, hoidised, mesi ja köögiviljad. 70% talupoe sortimendist moodustab mahetoodang. „Enamus talupoe valikust toodetakse käsitöönduslikult. Tegemist on hoole ja armastusega valmistatud väikeste partiidega, mis ei jõua kunagi suure kaubanduse riiulitele, kuid Talu Toidab riiulitelt leiab neid palju,“ lisas Lille. 

Rimi turundus- ja kommunikatsioonijuhi Andrija Lilleoja sõnul on kaupluse kliendid esimesed kaks talupoodi Haaberstis ja Mustakivil väga hästi vastu võtnud. Otsus rajada talupood ka Ülemiste hüpermarketisse oli igati loogiline ja klientide soovidest juhitud samm. „Meile on tähtis pakkuda oma klientidele laia ning tervislikku toiduvalikut, kodumaiste väiketootjate toodangu pakkumine talupoe formaadis loob selleks hea võimaluse," lisas Lilleoja. 

Lisaks toodete müümisele on talunikel võimalus Talupoes oma tarbijatelt vahetut tagasisidet saada ­- mitmed talunikud on käinud klientidega kohtumas ja oma tooteid ning ettevõtmisi tutvustamas. „Kohtumiste tulemusena sünnivad uued tooted või muutuvad olemasolevad oma kujult või pakendi suuruselt,“ sõnas Lille. 

Kõige populaarsemateks toodeteks talupoes on Lille sõnul Tallinna külje all Rae vallas Ojametsa-Peetri talus kasvatatud porgandid. „On kliente, kes käivad talupoes eraldi ostmas toor- ja mahepiimatooteid ning samuti ollakse tänulikud võimaluse eest osta päris lepasuitsuga suitsutatud vorste ja sinke,“ lisas Lille. Talupoes on pidevalt saadaval ka talle- ja veiseliha, mille tarnijateks on TÜ Eesti Mahe ja Liivimaa Lihaveis. 

Talupood on justnagu väike pood suuremas poes, mille lettidel pakutakse vaid eestimaiseid mahe- ja talutooteid. Lisaks Ülemiste hüpermarketile on talupoed ka Haabersti ja Mustakivi kauplustes. 

Lisainfo: 
Margus Lille, OÜ Talu Toidab ja OÜ Mahetalu
372 56 626 716
margus@mahetalu.ee