# #

Rimi Eesti juht: mahetoodetelt võiks käibemaksu kaotada

22.05.17

Vaido Padumäe

Eesti inimesele meeldib teadmine, et ta sööb kodumaist talutoitu, mis on samasugune nagu sajandeid tagasi: tervislik, rikkumata taimekaitsevahenditest ja säilitusainetest. Kui tarbijad on avastanud enda jaoks uue trendi, siis peavad sellega kaasa minema nii tootja kui kaupmees. Inimesi meelitab täna poelettidel kõik, mis on tervisele kasulik. 

Nõudlus mahetoidu järele on kasvanud kogu maailmas. 2016. aastal suurenes mahetoodete müük Rootsis 18%, Taanis 15% ja Soomes 14%. Taanis moodustab see juba ligi 10% ja Rootsis ligi 9% kogu toiduturust. Inglise jaekett Tesco teatas aasta algul, et mahekaupade müük on nende ketis eelmise aasta jooksul 15% tõusnud.

Tõusu näitavad kõik tooted, mida saab liigitada mõiste alla „mahekaup“. Kliendid ei soovi ainult mahedat puu- ja köögivilja, vaid ka kala, pastasid, piimatooteid… Rimides on mahetoodete müük võrreldes eelmise aastaga lausa kahekordistunud, mis viitab jõulisele nõudlusele. Tarbijale annavad kindlustunde ka ELis mahetoodetele kehtestatud nõuded, mis garanteerivad, et kaup on aus.

Loe edasi: www.epl.delfi.ee, 22.05.2017