# #

Saaremaa Ökoküla suurendab karja ja avab turismitalusid

20.07.11

Ain Lember

Eelkõige lambakasvatusettevõttena tuntud AS Saaremaa Ökoküla kahekordistab põhikarja ning tegeleb samal ajal jõudsalt ka taluturismiga.

Juuni keskel veisekasvatusettevõttelt OÜ Landhord Trading soetatud Paderiku farmikompleks Lümanda vallas võimaldab ettevõttel suurendada 2013. aastaks põhikarja 1000 lambalt 2500 lambale.

Värskelt soetatud laudakompleks annab maakonna suurimale lambakasvatajale juurde ligi 6000 ruutmeetrit täiendavat lauda- ja söödalao pinda. “Eestis, kus loomad peavad viibima pea pool aastat sisetingimustes, on korraliku lauda omamine kriitilise tähtsusega,” rääkis Saaremaa Ökoküla tegevjuht Koit Kull.

Samal ajal on käimas ka karja tõuomaduste parandamine Läti tumedapealiste jäärastega, keda tuuakse otse Lätist ja ristatakse siin Eesti tumedapealistega. “Ehkki meie seda siin ei näe, on maailmas tegelikult toidupuudus ning toidu turustamisega pole probleemi, kui sa pakud kvaliteetset kaupa,” märkis Koit Kull.

Saaremaa Ökoküla eesmärgiks on asutamisest peale olnud rannaalade hooldamine ja lambaliha tootmine. Järk-järgult laienedes on ettevõte võtnud hooldatavat ala juurde nii Vilsandil kui Lääne-Saaremaa rannikul ja vastavalt sellele on suurendanud ka lammaste arvu.

Loe edasi: Saarte Hääl, 20.07.2011